Tüketici Hattı

Aliexpress Hesap Silme Nasıl Yapılır?

11.05.2020
1.794
Aliexpress Hesap Silme Nasıl Yapılır?

İnternetten alışveriş yapma son zamanlarda oldukça popüler. Arama motorlarında online alışveriş araması yapıldığında ekrana çok sayıda site yansır. Aliexpress, arama sonucunda çıkan listenin ilk başında yer alan sitedir. Aliexpress’e üye olunduğunda çok daha kolay şekilde alışveriş yapılır. Üye olunduğu halde sonrasında karar değiştirenler Aliexpress hesap silme işleminin nasıl yapılacağını öğrenerek hesaplarını kapatmak isterler.

Merkezi Çin’de olan Aliexpress’in kurucusu JackMa’dır. Dünyanın en fazla ziyaret edilen e-ticaret sitesi AlibabaGroup şirketi altında hizmet vermektedir. Sitenin bünyesinde yaklaşık olarak 3 milyon tedarikçi vardır.

Aliexpress hesap silme

AliExpress Hesabını Kalıcı Silme

Siteden alışveriş yapmak için üye olmak çok kolay ve basittir. Fakat aynı durum Aliexpress hesap silme için geçerli değildir. Hesap silme biraz zaman almaktadır. Aşağıdaki adımlar takip edildiğinde hesap kalıcı olarak silinmektedir.

 • Hesap silme ekranına giriş yapabilmek için ilk olarak https://login.aliexpress.com/?flag=1&return_url=http%3A%2F%2Faccounts.aliexpress.com%2Fuser%2Forganization%2Fdeactive_account.htm linki tıklanmalıdır.
 • Adres sor member ID yerine e mail adresi, password kısmını ise parola ve e posta bilgileri girilir. Ardından SıngIn butonuna basılır.
 • Ekrana açılacak sayfada doldurulması gereken yerler mevcuttur. Buralarda şu şekilde doldurulmalıdır:
 • Confirmyouraccount yani Hesabını Onayla kısmına e posta veya kullanıcı kimliği
 • Type in thefollowingwords: Deactivatemyaccount yani Aşağıdaki kelimeleri yazın: Hesabımı Devre Dışı Bırak kısmına Deactivatemyaccount
 • Releasemyaccount at thesame time yani Hesabımı aynı anda serbest bırak kısmına Yes
 • Pleasetell us yourreasonforwantingtodeactivateyour Aliexpress.com membership yani Lütfen üyeliğinizi devre dışı bırakma nedeninizi bize bildirin kısmında ise 3 seçenekten biri seçilebilir. Veya Other seçilerek sebep yazılabilir.
 • Bütün bilgiler doğru ve eksiksiz doldurulduktan sonra Deactivatemyaccount butonuna basılır.
 • Deactivatemyaccount başlığının altında bir pencere açılacak. Pencerede, Bunu yapmak istediğine emin misin? Şeklinde bir soru yöneltilmektedir. Soruya cevap olarak Ok butonuna basılır ve emin olduğunuzu belirtmelisiniz.
 • Ok butonuna basıldıktan sonra Thanksforyourfeedback! Yourrequest has beensubmitedsuccessfulyandwill be processedwthin 24 hours yazısı yani Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. İsteğiniz başarıyla gönderildi. İşleminiz 24 saat içinde işleme konulacaktır şekline bir bildirim gelecektir.
İLGİLİ İÇERİK:   Papara Hesap Silme

24 saat içerisinde üyenin hesabı kalıcı olarak silinir.

AliExpress Hesap Silmenin Neticeleri

B2C girişimi olan Aliexpress sitesinde kişi A’dan Z’ye kadar her türlü ürünü bulabilmektedir. Milyonları geçen tedarikçisi sayesinde site müşterilerine kaliteli ve zengin ürün yelpazesine sahip hizmet sunmaktadır. Ürünler dünyanın birçok yerinden temin edilir. Amazon’a benzemektedir. Küçük üretici firmalara ulaşıp onların ticaretine vesile olmaktadır. Aliexpress hesap silme işlemi yapmak için İngilizce bilmek gerekir. İngilizce bilmeyenler için yukarıda adım adım hangi aşamada ne yazılacağını ve ne yapılacağını açıkladık.

Kişi üyelik hesabını silebilmek için öncelikle üye girişi yapmalıdırlar. Şifresini hatırlayamayanlar şifremi unuttum kısmını tıklayarak yeni şifre oluşturabilirler. Aliexpress hesap silme işlemi yapmadan önce aşağıdaki sonuçlar göz önünde bulundurulmalıdır. Bunlar;

 • TradeManager ve hesaba artık girilemeyeceği
 • Hesaptaki bütün siparişler ve mesajların silineceği
 • Size ait yayınlar siteden kaldırılacağı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar