Tüketici Hattı

Amazon Hesap Kapatma

24.11.2019
1.502
Amazon Hesap Kapatma

Amazon müşterileri, kullanıcı bilgileri ve diğer ödeme bilgilerinin yer aldığı hesaplarına her zaman için güncel bilgileriyle ulaşabiliyorlar. Bu süreçte özellikle de Amazon tarafından sürekli olarak hesabın kullanılmasını gerektiren bir zorunluluk oluşturulmuyor. Doğrudan kişisel bilgilerin ve hesap bilgilerinin silinmesini talep edebilir, Amazon bünyesinde daha fazla alışveriş yapmayacağınıza dair bir karar alabilirsiniz. Bu tarz bir durumda firma tarafından tüm müşterilerinin kendi hesaplarını istedikleri zaman kullanma, istedikleri zaman kapatma hakları sağlanıyor.

Amazon Hesabı Nasıl Kapatılır?

Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması istendiği için, direkt olarak hesabınızı kişisel bilgilerinizle ilgili bir sorun yaşamasanız dahi kapatabiliyorsunuz. Gerekçenizin mantıklı olması veya herhangi bir gerekçenizin bulunmuyor olması bir sorun yaratmayacaktır. Hesabınıza giriş yapmadan, kendi verilerinizi sistemden silmeniz veya hesabınızı kapatmanız gibi bir durum söz konusu değildir.

Öncelikle hesabınıza girmelisiniz. Şifrenizi unuttuysanız veya değiştirmek istiyorsanız, bu işlemler için hesap kapatma paneli yerine direkt olarak özel bir şifre güncelleme butonunu kullanmanız gereklidir. Amazon hesabının kullanım dışı bırakılması için müşterilerden herhangi bir ücret talep edilmediği gibi, kapatmanın ertelenmesi gibi bir durum da söz konusu değildir. Müşterilerin yıl boyunca hiçbir ödeme yapmadan kullanabilecekleri hesapları için özel olarak hesabın kapatılmasını sağlamak amacıyla /gp/help/customer/contact-us/ adresinden arama yapılabiliyor

İLGİLİ İÇERİK:   Trendyol Müşteri Hizmetleri

Amazon Hesap Silme

Amazon üyesi olan müşterilerin kendi hesap bilgilerinin tekrar kullanılmaya devam edilmesinin önüne geçilebiliyor. Bu süreç direkt olarak üyelerin kendi isteklerine uygun şekilde gerçekleşiyor olması nedeniyle, herhangi bir ürün satın alma işleminin sürmesi mümkün olmayacağı için, hesap kapatılırken doğru karar verilmesi gereklidir.
Özellikle yeni hesap açmak isterseniz, bilgileriniz üzerinden mutlaka önceki hesabınızı kullanım dışı bırakmış olmanız gerekecektir.

Ancak bu sayede Amazon hesabınızı kullanıma kapatabilir, isterseniz yenisini açarak alışverişe devam edebilirsiniz. amazon.com/gp/help/customer/contact-us/ adresi üzerinden hesabınız aracılığıyla, giriş işlemlerinizin ardından kapatma girişiminde bulunabilirsiniz. Üye girişinin kullanıcı adı ve şifre olacak şekilde yapılmasının ardından sistemde güncel bilgilere erişilmesi ve tüm işlemlerin yukarıdaki link aracılığıyla sonlandırılması mümkün oluyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar