Tüketici Hattı

Amazon Hesap Silme

01.05.2020
1.185
Amazon Hesap Silme

Dünya genelinde internet üzerinden alışveriş için tercih edilen web sitelerinden olan Amazon, geniş müşteri kitlesiyle dikkat çekmektedir. E-ticaret sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Amazon, Türkiye’de de sık sık tercih edilmektedir. Türkiye’de Amazon web sitesine üye olan birçok kişi bulunmaktadır. Elektronik, giyim ve ev aletleri gibi birçok sektörde satış yapan Amazon, kullanıcılarına çeşitli hizmetler sunmaktadır. Amazon sitesinden hesap açan bazı kişiler, hesaplarını silmek istemektedir. Bu nedenle Amazon hesap silme araştırmaları yapılmaktadır.

Türkçe olarak hizmet veren küresel e-ticaret sitesine üye olan ve hesabını silmek isteyen kullanıcılar bu işlemli kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Bir kere alışveriş yapıp hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar olduğu gibi herhangi bir şekilde alışveriş yapmayan kullanıcılar da hesabını kapatmak istemektedir. Hesap silme işlemleri, Türkçe dil seçeneği sayesinde rahat olarak gerçekleştirilebilmektedir. Amazon hesabını silecek olan kişilerin öncesinde bazı noktalara dikkat etmesi gerekmektedir. Kalıcı olarak hesabını silecek olan kişiler, hesaptaki tüm işlemleri tamamlamalıdır.

Amazon Hesap Kapatma

Amazon sitesinden üyeliğini silecek olan kişiler, hesap silme talimatı vermeden önce siparişlerini ve ödemelerini tamamlamalıdır. Amazon hesap silme işlemi ile hesabın kalıcı olarak silineceği unutulmamalıdır. Hesaplarını silen kullanıcıların hesaplarına tekrar ulaşma imkanı bulunmamaktadır. Hesap kapatma işlemi için ilk olarak web sitesine hesap bilgileri ile giriş yapmak gerekmektedir. Kullanıcı adı, e-posta ve şifre gibi bilgilerle hesaplarına giriş yapan kişiler,  Amazon hesap silme işlemlerine başlayabilirler. Kullanıcı ayarları bölümünde hesap kapatma sekmesi bulunarak gerekli işlemlerin yapılması gerekmektedir.

İLGİLİ İÇERİK:   Kwai Hesap Silme

Amazon hesap silme

Hesap kapatma işlemlerinden sonra hesap kalıcı olarak silinecektir. Amazon hesabına giriş yapan kullanıcılar için hesap silme işlemi basit olsa da hesabına giriş yapamayan kullanıcılar işlemi biraz daha zordur. İnsanlar, şifresini hatırlayamadığı için sitelere giriş yapamamaktadır. Şifresini hatırlamayan kişilerin şifre yenileme işlemi yapması gerekmektedir. Şifre yenileme kodları, Amazon sitesi tarafından telefonlara veya e-posta adresine gönderilmektedir. Bu kodlar ile şifresini yenileyen kullanıcılar, web sitesine giriş yaparak hesap silme işlemlerine başlayabilmektedir. Hesap kapatma işlemlerini yapacak olan kişiler, bu işlemi mobil uygulamalardan yapamamaktadır.

Amazon Müşteri Hizmetleri Hesap Kapatma

Türkiye’de ve dünyada sıklıkla tercih edilen ticaret sitelerinden biri olan Amazon, uzun senelerdir birçok ülkede hizmet sunmaktadır. Türkiye’de de birçok vatandaş tarafından tercih edilen Amazon birçok sektörde alışveriş yapmak mümkündür. Amazon web sitesinde üyeliği olan birçok kişi, farklı nedenlerden dolayı üyeliğini kapatmak istemektedir. Bu nedenle hesap kapatma yöntemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Hesabını kapatmak isteyen kişiler, Amazon müşteri hizmetlerine başvurabilirler.

Amazon sitesi, hem online hem de telefon ile müşteri hizmetleri desteği sunmaktadır. Hesabını kapatmak isteyen ve herhangi bir sorunu olan kişiler, müşteri hizmetleri ile bağlantı kurabilmektedir. Amazon hesap silme işlemleri, kullanıcı panelinden de yapılabilmektedir. E-posta onayı ile yapılacak işlemlerin ardından Amazon hesabı kalıcı olarak silinebilmektedir. Hesabını silecek olan kişilerin dikkatli olması faydalı olacaktır.

İLGİLİ İÇERİK:   Trendyol Hesap Silme
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar