Tüketici Hattı

Anadolu Jet Bilet İptali

21.09.2019
4.966
Anadolu Jet Bilet İptali

Anadolu jet bilet işlemlerinizi; mobil uygulama ya da satış kanalları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Satış ofisleri üzerinden, mobil uygulaması veya web sitesi üzerinden alınan uçak biletlerinde, genel olarak; iptal, iade gibi işlemler havayolu firmalarına göre değişir. Anadolu jet biletinizin, iptali ve iadesi için, çağrı merkezlerine veya satış ofislerine talebinizi iletebilirsiniz.

Anadolu jet İptal, iade gibi işlemlerinizi, uçuş saatinize en az 2 saat kala yapabilirsiniz. Ayrıca Anadolu Jet bilet iptali, uçak biletinizin kategorisine göre farklı işleme tabii tutulur. Uçak biletlerinde; Ekonomik, Promosyon ve Business Class şeklinde üç farklı kategori vardır. İptal, iade işlem kuralları da bu kategorilere göre değişebilir.

Anadolu Jet Bilet İptali ve İade Nasıl Yapılır?

Ekonomi ve Business Class kategorisinden alınan uçak biletiniz için, Anadolu jet bilet iptali ve iade işlem talebinizi; çağrı merkezlerinden iletebilir ve gerçekleştirebilirsiniz. Promosyon biletlerde ise bu durum geçerli değildir. Promosyon uçak bileti, birkaç ay öncesinden sınırlı sayıda belirlenen koltukların uygun fiyatlar ile satışa çıkarıldığı bilet olduğundan, bu biletlerin iade ve iptali genel olarak gerçekleştirilmez.

İLGİLİ İÇERİK:   İSKİ Abonelik İptali

Bu tarz durumlara karşı, bileti satın alırken size iletilen bilgileri ve satış sözleşmesini detaylı bir şekilde okumanız önem taşır. Online alınan biletlerde, sözleşmeye istinaden iade kesintisi ya da cezalı işlem ücreti kesilir. Bu gibi durumlarda mağdur olmamanız için, havayolu firması ile zamanında iletişime geçmeniz önemlidir. Sözleşme şartlarında belirlenen, iptal ve iade şartlarına göre işlem uygularsanız, sizden sadece servis ücreti kesintisi alınır. Ama uçağın kalkış saatine 12 saat ve 12 saatten az kaldıysa cezalı işlem ücreti de alınır.

Anadolu Jet Bilet İptali

Anadolu jet bilet iptali, tarifeli uçuşunuza 12 saatten fazla zaman varsa, 75 TL ceza düşülerek gerçekleştirilir. Fakat uçuşa 12 saat kaldıysa, iptal etme durumunda cezalı işlem ücreti de kesilir.

 • Ekonomik ya da Business Class uçak bileti iptal talebinizi, Anadolu jet çağrı merkezinden iletebilirsiniz.
 • Anadolu Jet bayilerine iptal talebinizi bildirebilirsiniz.
 • Uçuş gerçekleştikten sonra iptal işlemi gerçekleştirilemez.

Esnek sınıflarda:

 • Anadolu Jet üzerinden; sadece iç hat uçuşlarını içeren rezervasyonlarda, iptal işlemleri; uçuş saatine 12 saatten fazla zaman varsa, 75 TL ceza ücreti düşülerek yolcu tarafından online olarak web sitesi aracılığıyla yapılabilir.
 • 12 saatten az zaman kaldığında ise; iptal/iade işlemlerinde sadece, sizden tahsil edilmiş olan Havalimanı Meydan Vergileri iade edilir.
İLGİLİ İÇERİK:   Çocuk Parası İçin Nereye Başvurulur?

Promosyon sınıflarda:

 • İptal/iade işlemlerinde sadece, tahsil edilmiş olan Havalimanı Meydan Vergileri iade edilir.
 • İptal/iade işlemlerinde sadece, tahsil edilmiş olan Havalimanı Online kanallarımız (internet sitesi/mobil uygulama) aracılığıyla düzenlediğiniz e-biletinizin cezalı iptal/iade talebini, ilk uçuşunuza en geç 12 saat kalana kadar internet sitemiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.
 • İptal/iade talebinin rezervasyonunuzdaki tüm yolcular için geçerli olacağını Meydan Vergileri iade edilir.

Anadolu Jet Bilet İptali ve İadesi Nereden Yapılır

Tarifeli uçuşunuza 12 saatten fazla zaman varsa; biletinizden 75 TL ceza düşerek kartınıza iade yapılır. Biletleme servis bedeli, iade şartlarını sağlamadığı için bu kapsamda değerlendirilmez. En az 12 saatlik bir süre kaldığında ise iptal ya da iade yapılamaz.

Anadolu jet bilet iadesi adımları şöyle:

 • Uçuşunuza 12 saatten fazla zaman varsa, iade talebinizi çağrı merkezinden iletebilirsiniz.
 • Ekonomik ya da Business Class bilet kategorisindeki biletiniz için, işlem yapabilirsiniz.
 • Uçuş gerçekleştikten sonra bilet iadesi yapılmaz.
 • Promosyon bilet kategorisindeki bilet için iade yapılmaz.

Anadolu Jet Kuralları

Anadolu jet bilet iptali ve iadesi hakkında daha detaylı bilgi için, aşağıdaki internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Böylece ücret notlarını, biletinize göre değerlendirebilirsiniz. https://www.anadolujet.com/tr/kurallar/ucret-notlari

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar