Tüketici Hattı

Digitürk Üyelik İptali

17.09.2019
2.388
Digitürk Üyelik İptali

Digitürk Türkiye’de televizyon ve internet üzerinden yayın yapan, dijital bir platformdur. Film, spor, dizi gibi sayısız kanalı içerdiğinde barındıran Digitürk’e ilgi de yoğundur. Ama yasalar gereği, kullanıcılar; memnun kalmadıklarında, artık kullanmak istemediklerinde ya da farklı bir yayın kullanmak istediklerinde Digitürk üyelik iptali gerçekleştirebilir. İptal işlemini, birkaç yöntemle kolay bir şekilde uygulayabilirler.

Digitürk; 1999 yılının Ocak ayı içinde Çukurova Holding’in sahibi Mehmet Emin Karamehmet tarafından kurulan bir yayın kuruşudur. Digitürk yayın kanaları, resmi olarak 2000 yılının Nisan ayı içinde hizmet vermeye başlamıştır. Digitürk firması, süper lig maçlarının yayın haklarını elinde bulundurması ve tabii ki çeşitli film-dizi kanalarına sahip olmasından dolayı yoğun ilgi görmektedir. Tabii günümüzde, dijital yayın kanal çeşitliliği günden güne arttığı için, kullanıcılar alternatifler arasında kendilerine en uygun olanı tercih etmeye yönelmektedirler.  

Digitürk Üyelik İptali

Digitürk üye müşterileri: BTK yönetmenliğinin düzenlediği kurallara göre; müşterilerin kapatma ya da iptal taleplerini yazılı olarak vermesi gerekir. Kullanıcı tarafından yazılı talebin firmaya ulaşmasından sonra, Digitürk yayınları 7. Gün kesileceği ve 7 gün sonra da iptal işleminin kalıcı şekilde gerçekleşeceği belirtilir. Kullanıcının iptal talebinin ardından, 24 saat içinde iptal talebinin alındığına ve işleme konulduğuna dair kullanıcıya kısa mesaj iletilir.

İLGİLİ İÇERİK:   Araç Muayene Randevu İptal Etme

Digitürk üyelik iptali işlemi için, gerekli belgeler şöyle:

 • Nüfus cüzdanı, arkalı önlü fotokopisi
 • İmza
 • İptal başvuru formu-ya da dilekçe
 • Cep telefonu numarası
 • İptal sebebi
 • İptali istenilen üyeliğin numarası veya dijital kart numarası.

Digitürk üyelik iptali için; gerekli bilgiler doğrultusunda formu doldurduktan sonra;

 • İptal başvuru formunu; 0 212 473 99 99’a faks olarak iletebilirsiniz.
 • Ya da size en yakın, Digitürk yetkili teknik servisine gidebilir ve burada iptal işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Digitürk Üyelik İptal Etme Yöntemleri

Digitürk üyelik iptali çeşitli yolları ile gerçekleştirilebilir. Sizlerde sizin içinde en uygun olan seçeneği tercih edebilir ve iptalinizi yapabilirsiniz.

Digitürk üyelik iptal yöntemleri, şöyle:

 • İptal başvuru formunu doldurarak; (0212) 473 99 99’a numaraya faks çekmek.
 • En yakın Digitürk Yetkili Teknik Servislerine gitmek.
 • Digitürk adresine mektup göndermek
 • Digitürk üyelik iptalinizi, talebiniz üzerine Digitürk ekibi tarafından; 55 TL ücret karşılığında, iptal başvuru evrak ve ekipmanları evinizden teslim alınması.

Digitürk Üyelik İptali İçin Mektup Adresi

Digitürk üyelik iptali işleminizi, mektup-posta ile gerçekleştirmek istiyorsanız; gerekli bilgiler doğrultusunda dilekçe yazabilir ya da Digitürk internet adresinden elde edeceğiniz üyelik iptali formunu doldurarak, aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:   İSKİ Abonelik İptali

Adres Bilgileri:

Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon Anonim Şirketi Abbasağa Mah.

Sungurlar İş Hanı No: 45 Kat: 1-2-3

Beşiktaş 34353 İstanbul

Digitürk Üyelik İptali İçin Dilekçe Örneği

DİGİTÜRK MÜŞTERİ HİZMETLERİNE TALEPTE BULUNAN KULLANICI: (Ad ve Soyadı)

DİGİTÜRK ABONE NUMARASI: (Abonelik numaranızı yazın)

CEP TELEFONU: (Digitürk’te kayıtlı telefon numaranızı yazın)

KONU : Digitürk abonelik iptal talebi.

İPTAL SEBEBİ: (Digitürk’ü iptal ettirme sebebinizi yazın)

AÇIKLAMALAR: Digitürk Müşteri Hizmetleri ile ../…/20.. tarihinde yapmış olduğum telefon görüşmesinde, Digitürk Aboneliğimin iptalinin gerçekleşebilmesi için, iptal talebimi belirten bir dilekçeyle, nüfus cüzdanı fotokopisinin 0212-473 99 99 faks numarasına faks çekilmesi halinde, iptal işlemenin gerçekleşeceği Müşteri Hizmetleri tarafından bildirilmiştir.

SONUÇ-TALEP: Yukarıda açıklamış olduğum nedenlerle, Digitürk üyeliğimin İPTAL EDİLMESİNİ, İptal talebimden sonra tarafınızdan verilen, Receiver’i sözleşmedeki adresimden gelip alabileceğinizi, İptal işleminin tarafınızca yapılmaması halinde ya da geç yapılması halinde ve Receiver’in tarafınızca teslim alınmaması halinde sorumluluk kabul etmediğimi bildiririm. Dilekçemdeki talebim doğrultusunda, iptal işlemimin gerçekleştirilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

Tarih

İptal Talebinde Bulunan (Ad ve Soyadı, imza)

EKİ: Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar