Tüketici Hattı

Halkbank Kartsız Para Çekme

15.09.2019
11.427
Halkbank Kartsız Para Çekme

Halkbank kartsız para çekme işleminde sağladığı kolaylıklar ile müşterilerini memnun etmeyi başarıyor. Halkbank müşterisi iseniz ve hesabınızdan para çekmeniz gerekmesine rağmen ATM kartınız yanınızda olmasa da kartsız bir şekilde para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Peki, Halkbank kartsız para çekme nasıl yapılır? Halkbank kartsız para çekme limiti ne kadar?

Halkbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Halkbank kartsız para çekme işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için sisteme giriş yapılan GSM numarasının aktif ve yanınızda olması gerekmektedir. Adım adım Halkbank kartsız para çekme işlemi şu şekilde yapılır;

1.Adım: Yeşil Giriş butonuna basın.

2.Adım: Sol bölümde en üstteki Para Çekme butonuna basın.

3.Adım: T.C Kimlik Numarası ve GSM Numarası girin.

4.Adım: Telefonunuza gelen şifreyi karşınızdaki ekrana girin.

5.Adım: Hesap seçip, miktar girerek paranızı çekin.

Halkbank Kartsız Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Halkbank kullanıcıları ATM’lerden kart olmadan para çekme işlemini yukarıdaki adımları uygulayarak kolay bir şekilde gerçekleştirir iken günlük belirli miktarlarda para çekme işlemi uygulayabilir.

İLGİLİ İÇERİK:   Tüvtürk Randevu İptali

Halkbank ATM’den para çekme limiti günlük 1.500 TL olarak ayarlanmıştır. BBDK tarafından belirli şartlar ile belirlenen günlük para çekme limitleri daha sonra banka tarafından müşterilerin hesap durumlarına göre artabilmekte veya azaltılabilmektedir.

ATM’den Kartsız Para Çekerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Halkbank kartsız para çekme işlemi gerçekleştirir iken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kişisel bilgilerinizin ( T.C Kimlik Numarası ) ve GSM numaranızın farklı kişilerin elinde olmamasına dikkat edilmesidir. Bu bilgilerin farklı kişilerin elinde olması durumunda sizden habersiz bir şekilde ATM üzerinden rahatlıkla para çekme işlemi gerçekleştirebilirler.

Bir diğer ATM’den kartsız para çekerken dikkat edilmesi gereken noktalar ise doğru bilgilerin hatasız bir şekilde girilmesidir. Çeşitli güvenlik önlemlerinden dolayı ATM üzerinden kartsız para çeker iken yapacağınız hatalı işlemlerin birden fazlası olması durumunda hesabınız banka tarafından güvenlik nedeni ile kapatılacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar