Tüketici Hattı

Hotmail Hesap Silme

14.05.2020
1.302
Hotmail Hesap Silme

Hotmail ülkemizde ve dünyada pek çok kişi tarafından kullanılan bir uygulamadır. Her türlü mail alma ve gönderme işlemlerinizi kolaylıkla ve hızlıca yapabilmektesiniz. Hotmail eski bir uygulama olmasına rağmen kurumların en sık tercih ettiği mail gönderme uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Elbette Hotmail hesabından artık sıkılmış, memnun kalmamış veya başka bir mail uygulamasına geçmek isteyebilirsiniz. Hotmail hesabınızı da kullanmayacağınız için kapatmaya yönelebilirsiniz. Bu nedenle birkaç adımda kolaylıkla Hotmail hesap silme işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir.

Kullanıcısı olduğunuz bu hesabı silmeden evvel kesin karar vermeniz ve içindeki önemli gördüğünüz her şeyi yedeklemeniz gerekmektedir. Çünkü hesabı silme işlemlerinizi tamamladığınızda hesabınızdan geriye boş bir sayfa kalabilmektedir. Bu nedenle önemli olan her şeyinizi yedekleyiniz. Sonrasında ise basit birkaç adımda hemen hesabı kapatmış olacaksınız.

Hotmail hesap silme

Hotmail Hesap Silme Linki

Artık Hotmail hesabınızı kullanmak istemiyor iseniz Hotmail hesap silme linki ile birkaç dakika içerisinde bu uygulamayı silmeniz mümkün olmaktadır. Hesabı silerken uygulayacağınız işlemler;

 • İlk olarak silmeyi istediğiniz Hotmail hesabına giriş yapınız.
 • Giriş yapmanızın ardından profilinize giriş yapınız.
 • Açılan profil sayfanızın hemen alt kısmında ‘Hesabınızı kapatma’ seçeneği yer almaktadır. Bu alandan sırası ile işlemleri yönlendirilen sayfalar ile yaparak sayfanızın kapanmasını sağlayabilmektesiniz. Eğer isterseniz bazı sitelerde size Hotmail hesap silme linkini direk bağlantı şeklinde verildiğini göreceksiniz. Bu link ile direk sayfaya yönlendirmeniz yapılmaktadır.
 • Link silme işlemi için size parolanızın girilmesi gereken bir ekran açılmaktadır.
 • Sonra ekranınıza telefon numaranız ile doğrulama onayı gelmektedir. Sms ile kod gönderimi vs. gibi öneriler ekranda yer almaktadır.
 • Telefon numarası genellikle herkesin tercihi olduğu için o kısmı seçerek devam ettiğinizi var sayalım.
 • Şimdi gelen ekranda telefon numaranızı doğrulamanız için son dört rakamını ilgili bölüme yazmanız istenecektir. Rakamları girerek ‘kod gönder’ seçeneğini tıklayınız.
 • Telefonunuza gelen kodu yeni açılan sayfada ilgili bölüme giriniz ve ‘doğrula’ seçeneğini tıklayınız.
 • Şimdi artık ekranınıza hesap kapatma işlemleri için profiliniz üzerinden yapılan ‘hesap kapatma’ işlemleri ile aynı sıralama ile devam edeceksiniz.
 • Bu sayfada hesabı kapatmadan evvel sizin için bazı öneriler bulunmaktadır. Okuduktan sonra alt kısımda olan ‘İleri’ seçeneğini tıklayınız.
 • Şimdi ekranınıza gelecek olan sayfada onay vermeniz gereken kutucukların hepsini seçerek alt kısımda bulunan ‘Hesabı kapatmak üzere işaretle’ kısmını tıklayınız.
 • Son olarak ‘Bitti’ yazan bir seçenek çıkacak onu da tıklayarak artık son onayı vermiş bulunmaktasınız.
İLGİLİ İÇERİK:   Papara Hesap Silme

Hotmail Silme İşlemi Bitti mi?

Tüm onayları verdiniz şimdi Hotmail silme işlemi bitti mi merak ediyorsunuz. Hotmail kullanıcıları için tam 60 gün hesabı koruma altında tutmaktadır. Yani bu süre içerisinde giriş yapmanız halinde hesabınızı kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Hatta Son ‘Bitti’ onayı verdiğiniz ekranda hesabın tam kapatılma tarihini görebilmektesiniz. Bu uygulamayı kesin olarak kullanmaktan vazgeçmiş iseniz kesinlikle 60 gün giriş yapmamanız gerekmektedir. Aksi halde sildim zannettiğiniz sayfayı tekrar kullanılır hale getirmiş olursunuz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar