Tüketici Hattı

Linkedin Hesap Silme

16.05.2020
801
Linkedin Hesap Silme

İç amaçlı kullanılmak için hazırlanmış olan sosyal bir ağ olan Linkedin sayesinde istediğiniz her sektörden çalışanları takip edebilir, hazırladığınız CV’niz ile takip edilirliğinizi artırarak iş bulma olanağınızı artırabilirsiniz. İş arayan kesimlerin ve işveren kesimin bir arada bulunduğu bu sosyal ağ sayesinde her iki tarafta aradığı özelliklere uygun yerleri ve kişileri bulabilmektedir. Oldukça faydalı amaçlar için oluşturulan bu ağ sayesinde siz de kolaylıkla tanınabilir, istediğiniz işe erişim sağlayabilirsiniz.

Bazen gerekli görülen durumlarda sosyal medyalardan kayıtlarımızın silinmesini isteyebilir, bu mekanlarda görünmek istemeyebiliriz. Bu gibi durumlarda Linkedin Hesap Silme işlemi de oldukça kolaydır. Herhangi bir zorluk çıkarmadan ve ya dondurmakla sınırlı kalmadan tamamen kaydınızı silme imkanınız bulunmaktadır.

Linkedin Hesabı

Linkedin hesabına üye olmak isteyen herkesin sahip olması gereken şey sadece bir e-posta adresidir. E-posta adresiniz var ise yapacağınız şey Linkedin uygulamasına girmek ve üye kayıt işlemlerini başlatmaktır. Üye kaydınızı tamamlamak için sizden CV hazırlamanız yani kendinizi iş veren veya iş arayan şeklinde tanımlamanız ve yetkinliklerinizi, isteklerinizi eklemeniz gerekecektir. Bu işlemlerin ardından üye sayfanızda isim ve soyadınız yer alacak, bunun yanı sıra fotoğrafınız ve mesleğiniz de bulunacaktır. Daha sonra sizin hakkınızda bilgi almak isteyenlerin gireceği yer olan İletişim bilgileri bölümünde mail adresiniz ve doğum tarihiniz gibi özellikleriniz bulunabilir.

İLGİLİ İÇERİK:   Telegram Hesap Silme

 Linkedin Hesap Silme

Eklediğiniz çeşitli özellikleriniz, sertifikalarınız, belgeleriniz sayesinde iş verenler tarafından keşfiniz daha kolay olacaktır. Ayrıca aynı mesleği yapmakta olduğunuz kişilerce sohbete girebilir, mesleki yeterliliklerinden, deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Bu imkanları çok güzel ve net biçimde bize sunan Linkedin hesabı sayesinde siz de aradığınız işe kavuşabilirsiniz.

Linkedin ağında kaydınızın durmasını istemediğiniz anda da Linkedin Kayıt Silme işlemini rahatlıkla yapabilir, kaydınızı silebilirsiniz. Linkedin hesap silme işlemleriniz için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Öncelikle yapmanız gereken anasayfada bulunan “Ben” bölümüne girmektir. Buradan “Ayarlar ve Gizlilik” bölümüne girmeniz gerekmektedir. Hesap > Hesap Yönetimi > Linkedin Hesabınızı Kapatma > Değiştir seçeneklerini sırası ile ilerlemeniz ve seçmeniz gerekmektedir. Sonrasında hesabınızı kapatmak isteme nedeninizi belirtmeniz istenecektir. Bu soruyu cevaplandırdıktan sonra “İleri” butonuna tıklayıp Linkedin şifrenizi girerek “Hesabı Kapat” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Bu işlemler sonucunda isteğiniz doğrultusunda hesabınız kapatılmış olacaktır.

 Neden Linkedin ve Neden Linkedin Değil?

Linkedin’in tercih edilme nedenlerinin baş amacı iş başvurusu yapmaktır. İş başvurusu yapmayı isteyen adayların kolaylıkla istedikleri işlere başvurularını sağlayan bu sistem ile kendinize uygun daha fazla işverene ulaşma imkanı sağlamaktadır. Günümüzde gelişen teknoloji ağı ile her işimizi evimizden gerçekleştirir olduk. Bu nedenle iş başvurularımızı da genellikle sanal ortamlardan yapmaya başladık. Bu durumlarda da daha fazla işverene ulaşmak için en etkin yolu aramaktayız. İşte Linkedin tam da bu noktada size yardımcı olmaktadır.

İLGİLİ İÇERİK:   Kwai Hesap Silme

Peki Linkedin neden kapatılmak istenmektedir? Neden bu sosyal ağ ile bağlantımızı kesmek isteyebiliriz? Aradığımız işi bulmamız sonucunda bu ağ ile bağlantımızı kesmek isteyebiliriz, ya da işveren iseniz gerekli çalışan alımını gerçekleştirdikten sonra bu hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Bu durumda da yukarıda da anlatmış bulunduğumuz gibi Linkedin Hesap Silme işlemleri oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar