Tüketici Hattı

Macfit Üyelik İptali

21.09.2019
21.410
Macfit Üyelik İptali

Birden fazla şehir ve bölgede şubeleri bulunan spor kulübü Macfit üyelikleri, birçok yönden ilgi çekiyor. Spor kulübüne üye olmanızda oldukça kolay, internet sitesi üzerinden üye ol tuşuna basarak ilerleyebilirsiniz. Ama üyelik iptali talebinizi, internet üzerinden değil üye olduğunuz kulübe giderek gerçekleştirebiliyorsunuz.

Macfit, birçok yerde şubesi ve sayısız üyesi olduğundan, detay gerektiren iptal işlemi için, henüz online platforma geliştirmemiş olabilir. Çünkü iptal işlemi; üyeliğinizin süresi ve ödediğiniz üyelik ücreti, indirim tutarı gibi durumlar, göz önüne alınarak gerçekleşir. Bu nedenle kişiye özel hesaplama ve detay gerektirdiğinden; Macfit üyelik iptali için, her ayın 1’i ve 25’i tarihlerinde üye olduğunuz kulübe gidebilir ve iptal talebinizi iletebilirsiniz.

Macfit Üyelik Ücretimi Nasıl Alabilirim?

Macfit üyelik iptali talebinizi, üye olduğunuz kulübe ilettikten sonra, üye bilgilerinize göre gerekli hesaplamalar yapılır ve ilgili tutar size ödenir. Macfit web sitesinde de buna yönelik, aşağıdaki içerik yer almaktadır.

  • Üyeliğiniz yıllık ya da 6 aylık ise; bu üyeliklere özel indirim tutarınız, üye olduğunuz aylar üzerinden hesaplanır ve tutara ek olarak üyelik katılım ücreti de eklenir. Bunun sonucundaki toplam tutar; üyelik bedelinden çıkarılır ve kalan tutar iade edilir.
İLGİLİ İÇERİK:   İmei Sorgulama

Macfit Nasıl Üye Olunur?

Macfit spor kulübüne, 14 yaşını dolduran herkes, Macfit web sitesinden ‘’üye ol’’ tuşuna basarak üye işlemleri adımlarını gerçekleştirebilir. Site üzerinden üye olduktan sonra, e-posta adresinize gelen şifre ile üye olduğunuz Macfit kulübüne giriş yapabilirsiniz. Kulübün kapısında şifreyi göstermeniz yeterlidir. 

  • Macfit üyelik işlemleri, sadece online olarak gerçekleştiği için, üyelik ücreti ödemeleri nakit yapılmaz. Kredi kartları ve bazı banka kartları ile gerçekleşir. Geçerli banka kartları; Akbank, Yapı Kredi, İşbankası, Ziraat Bankası, Finansbank ve Garanti Bankası Bankamatik (debit) kartlarından da üyelik ücreti ödemelerinizi yapabilirsiniz.
  • Macfit üyelik ödemeleri: Aylık üye olanların ücreti; her ayın son günü, kredi kartınızdan otomatik olarak, bir sonraki ayın üyelik bedeli çekilir. Yıllık ve 6 aylık üye olanların ise, üyelik bedeli; üye olunduğunda, üyelik ücretinin tamamı kredi-banka kartından çekilir.

Üyeliğimi Dondurabilir Miyim?

Herhangi bir sebepten dolayı, bir süre spor kulübüne devam edemeyecek olabilirsiniz. Bunun için, Macfit üyelik iptali yerine, üyeliğinizi dondurma işleminden yararlanabilirsiniz. Ya da adres değişikliğinizden kaynaklı başka kulübüne geçiş yapma hakkınızı da kullanabilirsiniz.

  • Macfit üyelik dondurma: Her ayın 1’i ve 25’i arasında, üye olduğunuz kulübe gidebilir ve üyelik dondurma talebinizi iletebilirsiniz. Ama unutmayın ki, bir yıl yani 12 ay içinde sadece bir defa üyelik dondurma hakkınız bulunmaktadır.
İLGİLİ İÇERİK:   PTT Para Gönderme Ücreti

Macfit Üyeliği Başka Kulübe Transfer Edilir Mi?

Üye olduğunuz kulübe eş olarak, aynı konseptte sahip olan bir başka Macfit kulübüne geçiş yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, sadece üye olduğunuz kulübe giderek, talebiniz iletmektir. Adres değişikliği nedeniyle, Macfit üyelik iptali gerçekleştirmek zorunda kalanlar içinde transfer iyi bir seçenek olacaktır.

Tüm Macfit’ler Üyeliği

Tüm Macfit üyeliği; Macfit Ormanada ve Ortaköy kulüpleri dışındaki, tüm kulüplerde geçerli olan üyelik türüdür. Böylece iş ya da başka bir nedenden dolayı, başka bir yerde olmanız gerektiğinde, spor kulüplerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Farklı Macfit kulüplerinde üyeliğinizi kullanabilmek için, üye kulübünüzden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Üyelik Süresi Dolduktan Sonra Ne Olur?

Aylı Macfit üyeleri için, kişi tarafından üyelik iptali yapılmadığı sürece üyelik süreci devam eder. Yıllık ve 6 aylık üye işlemlerinde ise, üyeliğinizin son ayında Macfit üyelik iptali talebinde bulunmazsanız, üyeliğiniz aylık Macfit üyeliği şeklinde devam eder. Devam etmek isterseniz, yıllık ya da 6 aylık olarak güncelleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar