Tüketici Hattı

Outlook Kapatma

19.05.2020
1.130
Outlook Kapatma

Outlook dünya genelinde çok fazla bireysel ve kurumsal olarak kullanılan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle maillerini sorunsuzca aktarılmasını isteyen pek çok kişi için Outlook tek tercih olmaktadır. Bunun yanı sıra Outlook sunmuş olduğu ekstra uygulamalar nedeni ile oldukça fazla tercih edilen programlardandır. Outlook tek bir ekranda hemen her şeyi görüp yapabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Ancak başka bir uygulama kullanmak için veya her hangi bir sebep nedeni ile artık bu uygulamayı kullanmak istemeyebilirsiniz. Bu nedenle Outlook kapatma nasıl yapılır bilmeniz gerekmektedir.

Outlook hesabınızı birkaç adımda kapatmanız mümkün olmaktadır. Ancak hesap kapatma işlemlerini yapmadan evvel bazı konuları önceden bilmelisiniz. Eğer mail hesabınızda önemli şeyler var ise öncesinden yedekleme yapmanız gerekmektedir. Hatta Outlook ile bağlantılı çalışan diğer uygulamalarınızın da çalışmayacağını bilmeniz gerekmektedir.

Hesap kapatma işlemleriniz için birkaç adımda tek tek uygulama yapabileceğiniz gibi aynı işlemleri yapan ancak direk sizi silme işlemleri ekranına aktaran bir Outlook hesap silme linki de bazı sitelerde yer almaktadır. Ancak hiçbir detayı atlamamak adına tek tek ilerlemek her zaman çok daha faydalı olmaktadır.

İLGİLİ İÇERİK:   Papara Hesap Kapatma

Outlook kapatma nasıl yapılır

Outlook Hesap Silme Aşamaları

Uzun zamandır kullandığınız veya yeni açıp deneyip memnun kalmadığınız e posta uygulaması Outlook kapatma işlemleri sırası ile takip edilerek birkaç dakika içerisinde hesabınızı komple kapatmış olacaksınız. Kapatma işlemleri;

 • İlk olarak hesabı kapatıp kapatmayacağınız konusu için kesin kararlı olmalısınız.
 • Eğer kapatma konusunda kesin kararlı iseniz Outlook hesabınıza gerekli alanları doldurarak giriş yapınız.
 • Sonra sayfanızda yedeklemeniz gereken ve kontrol etmeniz gereken her şeyi gözden geçirmelisiniz. Çünkü hesabı kapatma onayını verdikten sonra geriye hiçbir mailiniz vs. kalmayacaktır.
 • Yedeklemeler de tamam ise şimdi ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan isim bölümünün üzerine gelip tıklayınız.
 • Açılan pencereden hesap ayarları kısmına gelerek tıklayınız.
 • Ekranınıza bu alandan hesabınızı yönetebileceğinize dair bir ekran yazısı belirecektir. Şimdi bu ekranda sağ üstte bulunan ‘Güvenlik ve gizlilik’ bölümünü seçiniz.
 • Ekranınıza hesap güvenliğiniz ile alakalı olan tüm seçenekler açılacaktır. Hesap güvenliği bölümünün alt kısmında yer alan ‘Gelişmiş güvenliği Yönet’ seçeneğini tıklayınız.
 • Şimdi ekranınıza açılan pencerenin alt kısmına doğru ininiz. Orada ‘Hesabınızı Kapatın’ bölümü bulunmaktadır. Altta hemen ‘Hesabımı Kapat’ seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği tıklayınız.
 • Ekranınıza hesabı kapatmadan yapmanız gerekenlerin hatırlatması olan bir sayfa açılacaktır. Bu sayfanın alt kısmında yer alan ‘İleri’ seçeneğini tıklayınız.
 • Şimdi ekranınıza bu hesabı neden kapatmak istediğinize dair seçenekler gelecektir. Nedeninize uygun olanı seçerek devam ediniz.
 • Yine Outlook’un size hesabı kapatmanızla alakalı uyarılarının olduğu bir ekran açılacaktır. Oradaki tüm kutucukları seçip ‘Hesabı Kapatmak Üzere İşaretle’ seçeneğini tıklayınız.
 • Ve en son açılan sayfada ‘Bitti’ yazısını tıklayarak işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız.
İLGİLİ İÇERİK:   Spotify Hesap Silme

İsterseniz Outlook hesap silme linkiile de bu işlemleri yapabilmektesiniz.

Hesabınız Artık Kapandı

Outlook bu uygulamalar sonrasında hesabınızı kapatmış gibi yapıyor. Ancak 60 gün içerisinde tekrar giriş yapmanız halinde hesabınızı kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar