Tüketici Hattı

Pegasus Bilet İptali

21.09.2019
7.071
Pegasus Bilet İptali

Pegasus bilet iptali ve iade işlemleri de diğer Hava yolları firmaları gibi, biletin sınıfı ve özelliklerine göre değişir. Ayrıca iptal etme şartlarına karşılama durumunuza göre, gerekli kesintiler sonrası bilet ücret iadesi alabilirsiniz. 

Biletinizi Pegasus İnternet Sitesi, Pegasus Mobil Uygulamaları, Pegasus Çağrı Merkezi ya da Havalimanı Bilet Satış Ofislerinden aldıysanız; çevrimiçi satış kanallarının herhangi biri üzerinden “Bilet İşlemlerim” menüsünden, PNR (Rezervasyon) Kodu ve soyadı bilgisiyle giriş yapabilir ve iptali-iade işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat biletinizi, Acente üzerinden aldıysanız; biletinizi aldığınız satış kanalı doğrultusunda, değişiklik ve iptal işlemlerinizi gtalep edebilirsiniz. Aynı zamanda, Pegasus Çağrı Merkezi ve Acenteler üzerinden gerçekleştirilen bilet değişiklik-iptal işlemlerinde, acenteler tarafından ayrıyeten hizmet bedeli tahsil edilebilir.

Pegasus Bilet İptali

Pegasus bilet iptalini, gerekli şartları yerine getirdiğiniz takdirde sorunsuz şekilde iptal edebilir ve iade alabilirsiniz. Ama tabii bilet ücreti içinde, iptal şartları kapsamında gerekli kesintiler yapılabilir.  Pegasus iade-iptal sayfasından; rezervasyon kodu-PNR ve yolcu adı-soyadı girerek talebinizi iletebilirsiniz. Acente üzerinden bilet alanlar ise satış ofislerinden destek alabilir.

İLGİLİ İÇERİK:   Digitürk Üyelik İptali

Pegasus bilet iptali işlemine ait bilgiler şöyle:

1.Biletinizi flypgs.com ya da mobil kanallardan satın aldıysanız, flypgs.com ana sayfasında yer alan “Bilet İşlemleri” bölümünden, Rezervasyon-PNR numarası ve soyadlarını girerek uçuş bilgilerine ulaşabilir ve iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat, iptal detaylarının kuralları için ‘’Pegasus genel kurallar’’ bölümünü detaylı incelemenizi tavsiye ediyoruz. Çağrı merkezinden de; 0888 228 12 12 yardım alabilirsiniz.

2.Taksitle satın alınan biletlerin iptalinde, ödeme yapılan karta, iade bedeli taksitli olarak ödenir.

3. Bilet iptal-iade kuralları tablolarında belirtilen önemli noktalar; işlem bedeli, kesinti ve iade şartlarına ek olarak, bilet değişikliğinde ortaya çıkan ücret sınıfı farkları, Baz Ücret dışında kalan ücret vb. durumlarda gerekli tahsillerin yapılarak, iade edileceği bilgi yer alır.

4.Business Flex Paket biletiniz için; özel değişiklik ve iptal kuralları geçerlidir. Ayrıca Pegasus Flex-Cezasız Değişiklik Hakkı ile ilgili olarak, 3.2. ek ürün ve hizmetler bölümünde yer alan geçerlidir.

Pegasus bilet iptali ve iadesi hakkında gerekli detaylı bilgi, Pegasus genel kurallar ve iptal-iade işlemlerinde yer alır.

İLGİLİ İÇERİK:   Franchise Veren Firmalar ve Fiyatları

Pegasus Bilet İadesi

Pegasus bilet iadesi talebinizi; Pegasus İnternet Sitesi, Pegasus Mobil Uygulamaları, Pegasus Çağrı Merkezi ya da Havalimanı Bilet Satış Ofislerinden aldıysanız, çevrimiçi satış kanallarının herhangi biri üzerinden, “Bilet İşlemlerim” menü adımından;

  • PNR (Rezervasyon) Kodu ve soyadı bilgisi ile giriş yapabilir veya “Bize Yazın” sayfasından ücretsiz olarak talebinizi iletebilirsiniz.

Biletinizi Acente üzerinden aldıysanız; iade işleminizi aynı kanal üzerinden gerçekleştirebilir ya da  çevrimiçi kanallarımız üzerinde yer alan; “Bize Yazın” sayfasından ücretsiz iletebilirsiniz. Talebinize göre, biletinizin özelliklerine göre, iade almaya hak ettiğiniz tutar hesaplanır ve 30 gün içinde kartınıza iade edilir.

ÖNEMLİ: Bileti olduğu halde; tarifeli uçuşa, 2 saatten az zaman kaldığında ya da tarifeli uçuş saatinden sonra, iptal talebinde bulunanlar uçuşa katılmamış yolcu-no Show olarak kabul edilir ve bu durumda;

  • Baz Ücret, Yakıt Harcı, Check-in Bedeli ve Hizmet Bedeli iadesi yapılmaz. İptal işlemi üzerine sadece; havalimanı vergisi iade edilir.  

Ücretsiz ve Tam İade İmkanı Nedir?

Pegasus uçak bileti kampanyalarında, dikkat çeken bir özellik, biletinizi satın aldığınızda andan itibaren 24 saat içinde ücretsiz şekilde iptal edebileceğinizdir. Bu durumda, biletinizde hiçbir kesinti olmadan, tam iade yapılır. Bunun için biletinizi sadece; www.flypgs.com veya Pegasus mobil uygulama üzerinden almış olmanız gerekir. Bununla alakalı Pegasus bilet iadesi ve iptal, güncelleme işlemleri ve gerekli detayları için, Pegasus internet sitesini inceleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar