Tüketici Hattı

Pinterest Hesap Silme

08.05.2020
721
Pinterest Hesap Silme

İnternet üzerinde tercih edilebilecek farklı sosyal paylaşım platformları bulunmaktadır. Özellikle; fotoğraf paylaşma imkanı sunan sosyal paylaşım siteleri daha çok tercih edilmektedir. Uzun yıllardır hizmet veren sosyal paylaşım sitelerinden biri de Pinterest isimli sitedir. 2010 yılında hizmete başlayan ve o dönemlerde oldukça popüler olan paylaşım sitesi günümüzde aktifliğini kaybetmemiştir. Her ne kadar 70 milyona yakın kullanıcı sayısı bulunsa da birçok kişi üyeliğini aktif olarak kullanmamaktadır. Hesabını kullanmayan ve kapatmak isteyen bazı kullanıcılar, Pinterest hesap silme konusunda araştırmalar yapmaktadır.

Türkiye’nin farklı yerlerinden internet sitesine üye olan kişiler, farklı sebeplerden ötürü hesaplarını silmek istemektedir. Farklı kitlelerin ilgisini çeken internet sitesinden ayrılmak isteyen internet kullanıcıları da bulunmaktadır. Bu tür kullanıcıların uygulayabileceği hesap silme yöntemi bulunmaktadır. Pinterest hesabını silmek oldukça kolaydır. Hesap silme işlemi için öncelikle kullanıcı adı ve şifre bilgilerinin bilinmesi gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifresini bilen Pinterest kullanıcıları hesaplarına giriş yaparak iptal işlemini başlatabilirler. Hesabını silmek isteyen kullanıcıların takip etmesi gereken adımlar bulunmaktadır.

Pinterest Hesap Silme

Pinterest Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

İLGİLİ İÇERİK:   Trendyol Hesap Silme

Sosyal paylaşım platformlarından biri olan Pinterest, her gün yüzlerce kullanıcının fotoğraf paylaştığı web sitelerinden biridir. Web sitesine üye olan kişiler, farklı sebeplerden dolayı üyeliğini kapatmak istemektedir. Üyeliğini silmek isteyen kişilerin takip etmesi gereken adımlar oldukça basittir. Öncelikle siteye ilgili yerlerden giriş yapılmalıdır. Kullanıcı adları ve şifreleriyle birlikte paylaşım sitesine giriş yapan kişiler, ayarlar sayfasına giriş yapmalıdır. Ayarlar sayfasında bulunan sekmelerin içinde hesap bilgileri kısmı açılmalıdır. Hesap bilgileri kısmında, hesabı kapatma seçeneği bulunmaktadır.

Hesabı kapatma seçeneğini tercih eden kişilerden, hesap iptali sebebi istenmektedir. Bu sekmede belirlenen hesap kapatma seçeneği seçildikten sonra Pinterest hesap silme işlemine devam edilebilir. Hesabı deve dışı bırak seçeneği seçildikten sonra hesap silme işlemi tamamlanacaktır. Bu alanda dikkat edilmesi gereken konulardan biri hesabın kalıcı olarak silinmesi isteyen kişilerin takip etmesi gereken bağlantıdır. Hesabını kalıcı olarak kapatmak isteyen kişiler, aynı sayfada bulunan sekmeye tıklayarak işlemini gerçekleştirebilir. Bu tür işlemler için kullanıcılardan e-posta onayı istenecektir. Eposta onayının ardından hesap kapatma işlemi gerçekleşecektir.

İLGİLİ İÇERİK:   Kwai Hesap Silme

Pinterest Hesap İşlemleri

Sosyal paylaşım platformu Pinterest isimli web sitesinden hesabını silmek isteyen kişilerin bilmesi gereken konular bulunmaktadır. Hesap kapatma işlemleri ikiye ayrılmaktadır. İlk olarak hesabı devre dışı bırakma seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekte Pinterest hesabı geçici olarak devre dışı bırakılacaktır. Kullanıcıların isteğine göre hesabın tekrar aktif edilme durumu olabilmektedir. Diğer bir seçenek ise hesabı kalıcı olarak silme seçeneğidir.

Hesabını kalıcı olarak silen kişilerin hesabını geri getirme seçeneği bulunmamaktadır. Bu nedenle Pinterest hesap silme işlemlerinin dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Pinterest sosyal paylaşım platformundan çok fazla e-posta alan kişiler, hesap ayarları kısmından e-posta alımını kapatarak bu durumdan kurtulabilir. Bu durum nedeniyle hesap silme işlemine gerek kalmamaktadır. Hesabına giriş yapamayan kişiler, şifremi unuttum bağlantısı ile Pinterest hesap şifresini yenileyebilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar