Tüketici Hattı

SGK 4A ve 4B Hizmet Dökümü Sorgulaması Nasıl Alınır

SGK
09.10.2019
32.027
SGK 4A ve 4B Hizmet Dökümü Sorgulaması Nasıl Alınır

SGK 4A ve 4B Hizmet dökümü sorgulaması dijital ortamda, TC ile E-devlet üzerinden pratik bir şekilde yapılmaktadır. Sorgulama sonrası da dökümünün çıktısını kolaylıkla alabilirsiniz. Ama tüm bu işlemleri kolay bir şekilde halledebilmeniz için; öncelikle e-Devlet girişi yapmanız gerekiyor. Bunun içinde E-devlet şifrenizin olması şarttır. E-devlet şifresini yeni alacak kişiler PTT şubelerinden şifrelerini temin edebilir. Ayrıca diğer E-Devlet giriş seçenekleri; “mobil imza”, “T.C. kimlik kartı”, “e-imza” ve “internet bankacılığı” gibi yöntemlerle de giriş yapılabilir.

E-Devlet SGK 4A ve 4B Hizmet Dökümü Sorgulaması

E-Devlet üzerinden, SGK 4A ve 4B Hizmet dökümü sorgulaması ve 4A/4B/4C hizmet dökümü verilerinizin tüm ayrıntılarını görüntüleyebilmek ve çıktısını alabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • E-Devlet Kapısı portali resmi adresi “turkiye.gov.tr” adresine şifrenizle giriş yapın.
 • E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra, ana sayfada bulunan “E-hizmetler” seçeneğinden, SGK hizmet listesine ulaşın.
 • SGK hizmet listesindeki, “SGK Tescil ve Hizmet Dökümü” seçeneğine tıklayın ve sorgulama yapın.
 • Dilerseniz doğrudan, ana sayfadaki arama kısmına “SGK Tescil ve Hizmet Dökümü” de yazabilirsiniz.
 • Sorgulama sonucunda ekrana, SGK Tescil ve Hizmet Dökümü sayfası gelir.
 • Üst kısımda, kimlik bilgileriniz bulunur, alt kısımda ise tüm sigorta kollarına ilişkin tescil ve hizmet dökümü bilgileri vardır.
 • Buradan 4A ya da 4B hizmet dökümü seçeneklerinden birini seçerek ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.
 • Altta bulunan, “4A Tescil Bilgileri”, “4B Tescil Bilgileri”, “4C Tescil Bilgileri” ve “Banka Sandığı Tescil Bilgileri” kısmından, tescil bilgilerinizi görebilirsiniz.
 • SGK hizmet dökümü kısmından, tüm hizmet dökümü ayrıntılarınızı görüntüleyebilir ve inceleyebilirsiniz.
İLGİLİ İÇERİK:   SGK Prim Borcu Sorgulaması Nasıl Yapılır

E-Devlet SGK Barkodlu SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

Tüm resmi işlemlerde vatandaşlara, kolaylık sağlamak ve kurumların iş yükü hafifletmek ve işleyişi hızlandırmak için, e-Devlet Kapısı portalı üzerinden artık belge alımı yapılabilmektedir. Yani Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hizmetlerine ve işlemlerine ilişkin belge alımlarını, e-Devlet Kapısı üzerinden yapabilirsiniz.

SGK 4A ve 4B Hizmet dökümü sorgulaması yaptığınızda, hizmet dökümüne resmi işlemlerde kullanmak üzere, ihtiyacınıza yönelik; E-Devlet üzerinden yasal geçerliliği bulunan bir çıktı alabilirsiniz. E-Devlet Kapısı üzerinden “Barkodlu” SGK hizmet dökümü belgesi almak için:

 • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü ekranındaki şablonun, sol üst köşesinde bulunan “Barkodlu Belge Oluştur” seçeneğine tıklayın.
 • Açılan sayfa içerisinde açılan dosyayı yazdırabilmek için, öncelikle bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Bunun için şablonun sağ üst kısmında bulunan “Dosyayı İndir” seçeneğine tıklayın. Bilgisayarınıza indirin ve sonra yazıcı ile çıktısını alabilirsiniz.
 • Dilerseniz doğrudan, evrakı vereceğiniz kurum ya da kişiye yönelik e-posta gönderimi de yapabilirsiniz. Bunun için de, şablonun sağ üst kısmındaki “E-Posta Gönder” seçeneğine tıklamanız yeterlidir.
 • Böylece; SGK tescil ve hizmet dökümü evrakının yasal geçerliliği olacak şekilde e-Devlet Kapısı üzerinden temin edilebilmektedir.
İLGİLİ İÇERİK:   SGK İşe Giriş ve İşten Ayrılış Bildirgesi

SGK 4A ve 4B Hizmet Dökümü

Günümüz teknolojinin hız kazanması, pek çok işin artık internet ortamında kolaylıkla halledilmesine vesile olmuştur. SGK 4A ve 4B hizmet dökümü gibi resmi belgelere de birkaç pratik işlemle kolay bir şekilde ulaşabilmek mümkün. E-Devlet portali geliştirilen sistem sayesinde, resmi dairelerde gerçekleştirilen çoğu belgeyi bizlere sunmaktadır. E-Devlet üzerinden; SGK girişi ve çıkışlarınızı, gün sayısını vb. her türlü detayı kolay bir şekilde inceleyebiliyorsunuz.

SGK 4A ve 4B Hizmet Dökümü Sorgulaması

TC ve E-devlet şifrenizle, bilgisayar ortamında; SGK 4A ve 4B hizmet dökümü ve benzeri SGK işlemleri ve daha birçok resmi evraklara ulaşmanız artık çok kolaydır. Ayrıca E-Devlet Kapısı üzerinden aldığınız, barkodlu SGK hizmet dökümü ve tescil evrakınızı; bankalara yönelik kredi ve kredi kartı başvuruları ve iş başvurularınızda vb. resmi işlemlerde de kullanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar