Tüketici Hattı

SGK Sorgulama

27.12.2019
1.768
SGK Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından tüm işlemlerin sigorta sorgulamasının yapıldığı e- devlet sisteminde özellikle farklı dallarda paylaşımları bulunuyor. Bu süreçte doğrudan kişisel bilgiler yerine T.C. kimlik numarası ve e- devlet şifresi bilgileriyle sistemde her detaya ulaşılabilir. Özellikle de 4A Hizmet Dökümü – e-Devlet Kapısı aracılığıyla SGK sorgulama aramasıyla birlikte detaylar öğrenilebilecektir.

Sigorta prim gün sayısı da dahil olmak üzere, merak ettiğiniz tüm detayları sistemde hiçbir problem yaşamadan hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Bu nedenle hem son derece avantajlı hem de tüm bilgilerin bir platformda toplanmış olması nedeniyle kullanışlı süreç ortaya çıkıyor.

SGK Borç Sorgulama

Her bir vatandaş tarafından özel olarak 4A Hizmet Dökümü – e-Devlet Kapısı üzerinden Türkçe dil seçeneğiyle öğrenilebiliyor. Sigorta primleriyle ilgili ödemelerin başladığı tarih ve bugüne kadar yapılan ödemelerle ilgili her türlü bilgiye direkt olarak SGK borç sorgulama sayfasından erişebilirsiniz. Süreç hem son derece hızlı işleyebiliyor olması hem de sadece iki bilginin girilmesinin yeterli olması nedeniyle bir hayli avantajlıdır. Tüm vatandaşlar, kişisel bilgilerine yönelik hiçbir sorun yaşamaksızın, PTT’den e- devlet şifresi alarak sigortalarıyla ilgili detayları öğrenebilirler.

İLGİLİ İÇERİK:   Tüvtürk Randevu İptali

SGK Teşvik Sorgulama

SGK tarafından tüm ödemelerin sorunsuz şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla vatandaşlara an itibariyle 4A Hizmet Dökümü – e-Devlet Kapısı üzerinden ödeme detayları yayınlanıyor. Her vatandaşın farklı tutarda borcu ve ödemesi bulunuyor olması nedeniyle, özellikle de SGK teşvik sorgulama işlemleri için teşvik araması yapmanız yeterli olacaktır.

SGK Prim Sorgulama

Elektronik devlet kapısında direkt olarak 4A Hizmet Dökümü aramasını yapabilir ve özellikle de bu alanda e-Devlet Kapısı güvencesiyle tüm bilgilere Türkçe dil seçeneğiyle ulaşabilirsiniz. SGK prim sorgulama işlemlerinde ise T.C. kimlik numarası ve e- devlet şifresi gibi kişisel bilgilerin sistemde girilmiş olması gereklidir.

SGK Rapor Sorgulama

Prim sorgulamalarının yanı sıra an itibariyle çok büyük bir kitle tarafından yıllık rapor sınırına uygun şekilde rapor parası ödemeleri, SGK rapor sorgulama aramasıyla öğrenilebiliyor.

SGK Hizmet Dökümü Sorgulama

4A Hizmet Dökümü aramasıyla hizmet dökümü için her türlü veriye özellikle de SGK hizmet dökümü sorgulama şeklinde arama yaparak erişebilirsiniz.

SGK Borcu Sorgulama

Güvenilir ve gizlilik açısından son derece kaliteli bir site yapısı bulunması nedeniyle, binlerce kişi tarafından eşzamanlı bir inceleme yapılması dahi mümkün oluyor. Yedi gün yirmi dört saat boyunca hem borç sorgulama işlemlerinin hem de sigorta primleriyle ilgili ödeme değerlerinin öğrenilmesi için genel durumun siteden bulunması sağlanıyor. Türkiye’de tüm vatandaşların sistem bünyesinde SGK borcu sorgulama amacıyla yapacakları girişler için iki bilgiyi de doğru girmeleri, ana sayfanın üst kısmında yer alan arama bölümünde gerekli olan aramayı yapmaları yeterli olacaktır.

İLGİLİ İÇERİK:   Elektrik Abonelik İptali

SGK İşveren Borç Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu her bir vatandaşın özellikle de 4A Hizmet Dökümü – e-Devlet Kapısı aracılığıyla SGK işveren borç sorgulama faaliyetlerinde detayları öğrenebileceği yapıya sahiptir. Bu nedenle birkaç dakika içinde hem işverenler hem de işçiler tarafından borç sorgulamalarının e- devlet kapısı sistemine giriş yapılmasıyla birlikte yapılabilir olması sağlanıyor.

SGK Emeklilik Sorgulama

4A Hizmet Dökümü – e-Devlet Kapısı üzerinden birkaç dakika içerisinde incelenebilecek bir yapıya sahip olması nedeniyle tüm vatandaşlar tarafından rahatlıkla ulaşılabilen bir yapıdadır. Yılın her döneminde erişim açısından hiçbir problemle karşılaşmaz ve direkt olarak SGK emeklilik sorgulama işlemlerinin web sitesinde T.C. kimlik numarası ile birlikte e- devlet şifresiyle yapılmasını talep edebilirsiniz. Emeklilik sorgulama işlemleriyle ilgili her türlü faaliyet için direkt olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan paylaşımlar incelenebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar