Tüketici Hattı

Sigorta Acentası Açmak Karlı Mıdır?

24.10.2019
1.493
Sigorta Acentası Açmak Karlı Mıdır?

Sigorta acentaları, sigorta yaptırmak isteyen çok büyük bir kitle için özellikle elde edilen fırsatlar nedeniyle yoğun ilgi görüyor. Belirlenen poliçelerin avantajlı olması, hızlıca ödeme yapılabilecek ve sonuç alınabilecek şekilde hizmet verilebilen özelliklere sahip olması gerekiyor. Bu nedenle hem tercihler hem de genel olarak ilgi gösterilen sigorta çeşitlerinde ortaya çıkan hizmet maliyetleri yoğun ilgi görüyor. Maliyetlerin çok yüksek olmaması, cironun, yıllık maliyetin minimum 3 katına varıyor olması da direkt olarak acentaları en kazançlı iş alanlarından biri haline getiriyor.

Sigorta Acentası Nasıl Açılır?

Toplamda 40 milyar Türk Lirası seviyesine ulaşan sigorta poliçeleriyle ilgili sigorta yaptırma değerinin an itibariyle 25 milyar Türk Lirası tutarı, direkt olarak poliçeler üzerinden yönetiliyor. Bu durum hem genel anlamda son derece büyük bir öneme sahip hem de acenta oluşturulması için dikkat edilmesi gereken tüm şartlar, anlaşılacak olan şirketler tarafından belirtiliyor. Bu sayede hangi sigortaları sunacaksanız, bunlarla birlikte 1 milyon ila 5 milyon Türk Lirası arasında ciro yapma olanağınız dahi bulunuyor.

Hangi bölgede hizmet verdiğiniz ve müşteri sayılarınıza ek olarak, kaliteli bir acente olmanız halinde çok kısa süre içerisinde dahi, yatırım tutarınızın onlarca katını kazanma olanağına sahip olursunuz. Belirlenen politikalara uygun hareket etmeniz, istenen bölümden mezun olmanız ve deneyim şartını karşılamanız gereklidir. Daha sonra ise ofis açmayla birlikte personel ve dekorasyon maliyetleri ilk ay için ortalama 100 ila 150 bin Türk Lirası maliyete neden olacaktır. Zaman içerisinde bu maliyeti ortadan kaldıracak, cironuzu direkt olarak verdiğiniz hizmet kalitesine ve personel yapınıza uygun şekilde belirlemeye başlayacaksınız.

İLGİLİ İÇERİK:   Watsons Franchising

Sigorta Acentası Para Kazanır Mı?

Sigorta acentesi kurduktan sonra direkt olarak para kazanmaya başlayabilir, ilk aydan itibaren 300 bin Türk Lirası tutarına ulaşan ciro elde edebilirsiniz. Hızlı bilgi alınabilecek, direkt olarak poliçe incelemesi yapılmasını sağlayacak ve hızlı sonuç alınmasını sağlayan bir durumun ortaya çıkmasını destekleyecek acente olunması son derece büyük bir öneme sahiptir. Müşterilerinizin istedikleri her zaman için öncelikli olarak acentenizle iletişime geçmek isteyeceklerini unutmamanız ve bu nedenle 24 saat ulaşıma uygun bir acente oluşturmanız gerekiyor.

Sigorta Acentası Nasıl Para Kazanır?

Kazancınızı katlamak, sürekli olarak çok yüksek gelirlere sahip olabilmek, müşterilerin sigorta poliçelerindeki taleplerine uygun girişimlerde bulunabilmek mümkün oluyor. Herkes tarafından yararlanılabilecek şekilde yedi gün yirmi dört saat boyunca, para kazanabileceğiniz bir acente oluşturabilmeniz için 100 bin Türk Lirası yatırım yapmanız gerekiyor. Ayrıca eğer sigortacı olmak için gerekli olan bölümden mezun değilseniz ve bu alanda deneyiminiz bulunmuyorsa, hiçbir şekilde acente kurmanıza izin verilmeyecektir.

Sigorta Acentası Açmak Kazançlı Mı?

Sigorta acentasının oluşturulması, hızlıca hizmet alınabilir olması, doğrudan müşterilerle anında iletişime geçilebilecek bir çalışma sürecinin hazırlanabilecek olması gereklidir. Yedi gün yirmi dört saat hizmet vermeyen, müşterilerinin canlı destek taleplerini karşılayamayan, poliçelerini online olarak incelemesine ve bilgi almasına izin vermeyen kuruluşlarla çalışmak istenmiyor.

İLGİLİ İÇERİK:   Kahve Dünyası Franchising

Hem müşterilerin talepleri doğrultusunda hareket edebiliyor olmalı hem de yirmi dört saat aralıksız işleyebilen bir sistemin oluşmasını sağlamalısınız. Ancak bu sayede sigorta acentasıyla insanlara güvenli ve avantajlı poliçeleri hazırlayarak sunabilirsiniz. Müşterilerle ilgili hangi oranlarda ve hangi ücretlerde poliçe hazırlanabileceğine dair genel durum da tamamen belli başlı şartlara bağlı olması nedeniyle, kazancınız her zaman için son derece yüksek olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar