Tüketici Hattı

Spotify Hesap Silme

24.05.2020
1.094
Spotify Hesap Silme

Spotify 2008 yılından beri tüm dünyanın yoğun bir şekilde kullandığı uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Spotify çevrimiçi müzik dinleme imkânı sunan bir platformdur. Bu platform üzerinden milyonlarca şarkı ve videoya kolaylıkla ulaşabilmektesiniz. Bu platform üzerinde kullanıcılar kendi müzik koleksiyonlarını oluştura biliyorlar. Ayrıca kim ne dinlemiş neleri izlemiş rahatlıkla takip edebiliyorlar. Spotify ’in ülkemizden de çok fazla sayıda kullanıcısı bulunmaktadır. Keyifli dakikalar geçirmek isteyen her yaş gurubundan kişi bu platformda yer almaktadır. Bu platformu farklı kılan bir güzel yanı da kendi radyo istasyonunuzu oluşturmanızdır. Yayın yaparak ve sevdiğiniz müzikleri paylaşarak çok eğlenebilirsiniz. Elbette kendinizce geçerli nedenlerden dolayı bu platformdan ayrılmak isteyebilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken Spotify hesap silme işlemlerini sırası ile uygulamak olacaktır.

Spotify ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Ancak tüm özellikleri kullanmak ve çok daha fazla özelliğe erişmek için ücretli üyelikleri de tercih etme şansınız bulunmaktadır. Sınırlamalardan sıkılmış iseniz veya artık ücret ödemek istemiyor iseniz Spotify platformundan ayrılmak isteyebilirsiniz. Bunun için sadece birkaç dakika ayırmanız yeterli olacaktır.

Spotify Hesap Silme İşlemleri

İLGİLİ İÇERİK:   Pubg Mobile Hesap Silme

Spotify üyeleri artık bu uygulamayı çeşitli nedenler ile kullanmak istemediklerinde kolayca Spotify hesap silme işlemlerini tamamlayarak ayrılabilmektedirler.

 • İlk olarak sayfaya giriş yapınız.
 • Açılan ekranın üst kısmındaki araç çubuğuna giderek yardım seçeneğini tıklayınız.
 • Şimdi ekranınıza açılan pencereden Hesap Yardımı seçeneğini tıklayınız.
 • Ekranınıza gelen bölümden ‘ Hesap Kapat’ seçeneğini tıklayınız.
 • Şimdi ekranınızda neden uygulamadan ayrılmak istediğinize dair seçenekleri göreceksiniz. Buradan kendinize uygun nedeni seçmeniz gerekmektedir. Sonra tekrar kapatmak onayı vererek devam edeceksiniz.
 • Tekrar açılan sayfadan mavi renkte ‘Hesabını Buradan Kapat’ seçeneğini göreceksiniz. Tıklayınız. Bu şekilde hesabınız kapatılmış olmaktadır.

Spotify hesap silme

Facebook ile Spotify kullananlar ise;

 • Spotify girişini Facebook ile yapınız.
 • Siz hesabı kapat seçeneğine yine yukarıdaki gibi gidiniz.
 • Hesap doğruluğu için onay vermeniz gereken bir ekran açılacaktır.
 • Burada size ait olan listeleri göreceksiniz devam seçeneğine tıklayınız.
 • Şimdi ekranında açılan sayfada ‘ Anladım ve yine de hesabımı kapatmak istiyorum’ yazan alana gelerek tıklayınız. Bu şekilde hesap kapatma onayını vermiş olacaksınız.

Farklı bir yöntemde ise iletişim formu bölümüne gidiniz. Buradan ‘Hesap’ seçeneğini tıklayınız. Şimdi ‘Hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum’ yazısını göreceksiniz. Bu alanı tıklayınız. Bu onaydan sonra açılan pencerede tekrar ‘Hesabı kapat’ bölümünü seçiniz. Şimdilerde her uygulamada olduğu gibi Spotify size neden sayfayı kapatmak istediğinizi soracaktır. Kendinize uygun olan nedeni tercih ediniz. Tekrar onaylayarak işlemleri tamamlayınız. Hesabınız bu işlem ile kapanmış olmaktadır.

İLGİLİ İÇERİK:   Sahibinden Hesap Silme

Hesabı Sildikten Sonra

Kullanıcılar Spotify hesap silme işlemlerini tamamladıktan sonra tekrar aynı kullanıcı adını alarak bu platforma üye olamamaktadır. Tekrar üye olmak istediğinizde yeni bir kullanıcı adı almanız gerekmektedir. Silme işlemlerini onayladığınız anda sayfanızda bulunan her şey maalesef ki silinmektedir. Spotify kullanıcıları için bir hafta kadar sayfayı pasif halde bekletiyor. Buna dairde mail adresinize bir mail gelmektedir. Bu süre içinde isterseniz geri dönebilmektesiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar