Tüketici Hattı

Spotify Premium İptal Etme

14.01.2020
1.121
Spotify Premium İptal Etme

Spotify Free hesap sahibi olmak için, aktif Premium hesabınız bulunduğu taktirde bu hesabı kullanım dışı bırakmanız gerekmektedir. Örnek olarak 10 Ocak tarihinde hesabınızı kullanımdışı bırakma girişiminde bulunduğunuzda, bir sonraki fatura ödeme tarihine kadar Premium hesabınız devam edecektir. Kullanım süreciyle ilgili mağduriyet yaşanmaması için dikkat edilmesi gereken durumların başında, hesabın nasıl yönetilebileceği gelmektedir.

Her bir müşterinin özellikle Spotify help sayfasında sorgulama yapması, merak ettiklerini arama yoluyla öğrenmesi mümkün olmaktadır. Böylelikle tamamen güvenli olan sürece dair herhangi bir problem yaşanmayacaktır. Premium hesabın iptal edilmesi için planım, planı değiştir, Spotify Free çizgisinden Premium’u iptal et butonuna tıklayarak işlemi sonlandırmanız mümkündür. Özellikle de onay mesajıyla birlikte her bir faaliyeti, bilgilendirme dahilinde yapmanız sağlanmaktadır. Tüm bilgileri almanız ve nasıl yapacağınızı net bir şekilde öğrenmeniz gerekmektedir.

Spotify Premium İptali

Spotify Premium hesabı kapatmak ve ücretsiz bir şekilde kullanmaya başlamak mümkündür. Bunun için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmediği için süreci tamamen güvenli bir şekilde yönetebilir, özellikle kişisel bilgilerinizi paylaşmazsınız. Her yaştan kullanıcının ilgi gösterdiği ve süreci doğrudan hesabı bünyesinde yönettiği ortam oluşturulmuştur. İstediğiniz zaman sisteme kullanıcı verileriniz aracılığıyla giriş yapabilir, herhangi bir sorun yaşamazsınız. Türkiye’de de her bir kullanıcı tarafından hesaplarının kullanım dışı bırakılmasını sağlayacak durum oluştuğu için, ödeme yapılması zorunlu olmamaktadır.

Sistemde Türkçe dil seçeneğiyle hesabınıza giriş yapabilir, hesabınız bünyesinde Planın adı altında yer alan plan değiştir butonuna tıklayarak düzenleme yapabilirsiniz. Kullanıma uygun olan platformu direkt olarak Premium hesabı kullanmayı iptal etmek amacıyla sağ üstteki bölümden, Spotify Free alanını kaydırmalı ve Premium hesabı iptal etmelisiniz. Böylelikle doğrudan ücretsiz bir şekilde hesabınızı yönetme olanağına sahip olmuş olacaksınız. İlerleyen aylarda tekrardan ödeme yapmak ve Premium bir şekilde uygulamayı kullanmak istemeniz halinde ise sistem buna göre sizin tarafınızda düzenlenebilir. Siz başvurmadığınız sürece ise hiçbir şekilde doğrudan hesabınızın premiuma geçirilmesine neden olunmayacaktır.

İLGİLİ İÇERİK:   Netflix İptal Etme

Spotify Premium İptali Nasıl Yapılır?

Premium hesap kullanmak istemeyen müşteriler tarafından, gelecek aylarda ödeme yapılmaması için mutlaka hesabın ayarlar alanında düzenleme yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde gerekli düzenlemeler yapılmadığı için, Premium hesap nedeniyle her ay ödeme yapmanız gerekebilir. Spotify Free butonuna tıkladığınızda, hesabınızın ilerleyen aylarda ücretsiz bir şekilde, ücretsiz hesap özellikleriyle kullanılmasını sağlayan olanaklar bulunacaktır. Bu durum sayesinde direkt olarak Premium profilinizde belirlenen özelliklerden bazılarından yoksun bir sürecin oluşması son derece normaldir.

İnternet sitesi olan Spotify.com adresini tarayıcıda aratmanız gerekmektedir. İlk önce hesabınıza giriş yapmalı, daha sonra ise premiumu ücretsize çevirmelisiniz. Hesabınıza giriş yapamıyorsanız, şifrenizi değiştirmeniz yeterli olacaktır. Doğrudan mobil uygulama üzerinden de telefonunuz için ücretsiz kullanabileceğiniz platformun oluşmasını sağlamanız mümkündür. Türkiye’nin her yerinde yirmi dört saat boyunca on binlerce şarkıya erişilebilecek şekilde kullanılabilen sistem tamamen güvenli olmasından ötürü özel olarak tercih edilmektedir.
Türkiye’de Türk Lirası üzerinden yapılan ödemeler aracılığıyla profilinizde, hesabınız için Premium butonunu kaydırmalı ve free olarak işaretlemelisiniz. Böylelikle hesabınızla ilgili herhangi bir sorun yaşamaksızın, Spotify Premium üyeliğinizi kullanım dışı bırakabilirsiniz. Hesabınız için planların alanında premiumu ortadan kaldırma fırsatına sahip olduğunuz için, tamamen güvenli ve gizliliğe uygun durumdaki internet sitesini kullanmanız mümkündür.

Spotify Premium Hesap İptali

Spotify hesap sahiplerinin Premium hesaplarını kullanım dışı bırakabilmek amacıyla, free butonuna tıklamaları, sonrasında ise premiumu iptal et butonuna tıklamaları gerekmektedir. Ancak bu sayede hesaplarını son kez ödeme yaptıkları dönemde kullanmış olurlar. Sistemde kayıtlı olan abonelerin tekrardan ödeme yapmadan da ücretsiz kullanım özellikleriyle birlikte şarkı dinleme, kaydedilmiş verileri inceleme olanakları bulunmaktadır.
Her bir müşterinin istekleri doğrultusunda gerekli hesap verileri korunuyor olması nedeniyle, aboneyken yüklemiş ve dinlemiş olduğunuz şarkıların, ücretsiz aboneliklerde silinmesi veya ulaşılamaz hale gelmesi gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Bundan ötürü binlerce müşteriye her zaman memnun kalacakları bir şekilde hesap iptal etme hakkı tanınıyor.

İLGİLİ İÇERİK:   Amazon Hesap Kapatma

Spotify Ücretsiz Hesaba Nasıl Geçilir?

Spotify Premium hesabı bulunan müşterilerin taleplerinin karşılanması için ücretsiz veya ücretli kullanımlarda farklı özelliklere yer verilmektedir. Tüm isteklere uygun bir şekilde internet üzerinden Türkçe de dahil olmak üzere tüm işlemlerinizi her dilde gerçekleştirme olanağına sahipsiniz. Son dönemde hesap sahiplerinin belirli bir kısmının direkt olarak ücretsiz kullanım hakkını elde ettiği biliniyor. Özel olarak bu sürecin değerlendirilmesi için internet sitesinden veya uygulamada hesabınız üzerinden sisteme giriş yapılabileceği belirtiliyor.

Spotify Premiumu Bedava Yapma

Yedi gün yirmi dört saat boyunca sistemde hesabınızı yönetebileceğiniz için herhangi bir giriş veya hesap yönetimi sorunu yaşamamanız sağlanmaktadır. Üyelerin gün içerisinde istedikleri taktirde Premium üyelik alabiliyor olmaları gibi, yeni fatura dönemi gelmeden direkt olarak hesaplarını premiumdan çıkartma hakları bulunur. Böylelikle de yeni dönem için ödeme yapmalarını gerektiren herhangi bir durumla karşılaşılmamış olacaktır.
Bedava bir şekilde hesabınızı yönetmek ve istediğinizde direkt olarak sistem bünyesinde yer alan şarkıları dinlemeye devam etmek mümkündür. Hangi şarkıları dinliyorsanız, ilerleyen dönemde de hiçbir ücret ödemeden dinlemeye devam edebileceksiniz. Kurum veya kişi olarak hiçbir zaman için sizden ilerleyen döneme dair ekstra ücret talep edilmesi gibi bir süreçle karşılaşmayacaksınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar