Tüketici Hattı

THY Bilet İptali

05.04.2020
2.918
THY Bilet İptali

Satın aldığınız uçak bileti için; THY bilet iptali ve iade işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat, her biletin iptal-iade durumu, ücret koşullarına göre farklılık gösterir. Biletinizin ücret koşullarını “uçuşlarım” sayfasından inceleyebilir, detaylı bilgi içinse, THY ücret koşulları sayfasınız kontrol edebilirsiniz.

THY ücret koşulları: https://www.turkishairlines.com/tr-tr/bilgi-edin/ucret-kosullari/index.html

THY Bilet İptali ve İadesi: Dikkat Edilmesi Gerekenler

THY bilet iptali işleminizde ya da iade işlemlerinde dikkat etmeniz gereken noktalar, öncelikle bilet alırken, satış sözleşmesinde size iletilen bilgileri incelemeniz gerektiğidir. Böylece iptal-iade durumlarında nasıl hareket etmeniz gerektiğini, eksiksiz ve mağdur olmadan gerçekleştirebilirsiniz. İptal-iade işlemlerinizi, THY çağrı merkezlerine iletmeniz durumunda, sizlere gerekli konularda detaylı bilgi sunarlar. Ama unutmayın ki, bazı biletlerde promosyon ya da benzeri özellikli biletlerde iptal-iade gerçekleşmeyebilir. Bunun bilgisi de bileti satın aldığınızda size iletilir. Fakat, müşteriden değil de Türk Hava Yolları’ndan kaynaklı, uçuş gerçekleşmeme durumu varsa, bununla alakalı iade yapılacaktır.

THY Bilet İptali

THY uçak biletinizi, gerekli koşulları yerine getirdiğiniz takdirde iptal edebilirsiniz. Fakat, her bilet kendi içinde iptal-iade ücret koşullarına göre değişkenlik gösterir. Ücret koşulları için, TYH sayfasını inceleyebilir ve bu doğrultuda THY bilet iptali işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:   Instagram Gizli Hesap - Profil Görme

1.Online check-in yaptıktan sonra, havalimanına geç kalındığında ya da uçuşu iptal ettirmek istediğinizde ne yapabilirsiniz?

  • Öncelikle yeni bir rezervasyon yapmak ya da uçuşunuzu iptal ettirmek için, THY çağrı merkezine ya da satış ofislerine başvurmanız gerekir.

2. İki kişilik bilet satın alma durumunda, sadece biri iptal edilir mi?

  • Durumla alakalı yardım için, çağrı merkezine ya da satış ofislerine başvurmanız gerekir.

4. Seyahat sigortası poliçesi ne zaman başlar?

  • Seyahatin iptali teminatı, dışındaki tüm teminatlar, seyahate başladığınız andan itibaren aktif olur. Seyahatin iptali ise, seyahat sigortasının satın alındığı anda başlayacaktır. Detaylı bilgi adına, THY seyahat sigortası sayfasını inceleyebilirsiniz.

5. Ödül bileti kullanılmazsa ne olur?

  • No-Show-rezervasyon iptalini bildirmeyerek, uçuşa katılmama ve Offload-check-in yapılmışken uçuşa katılmama, durumlarında; Mil iade ücreti Türkiye içi uçuşlarda 100 TRY ve dış hatlarda ise 50 USD şeklindedir.

6. Biletli seyahat sigortasının iptali olur mu?

  • Sigorta poliçesinin iptali, geçerli sebepler olduğundan gerçekleşebilir ve ödediğiniz bedeli alabilirsiniz. Detaylı bilgi için, THY seyahat sigortası sayfasını inceleyebilirsiniz.
İLGİLİ İÇERİK:   Macfit Üyelik İptali

THY Bilet İadesi

THY bilet iadesi ve iptal işlemlerinde; biletinizin aşağıdaki özelliklerine göre iade işlemleri farklılık gösterir. İlgili durumlara göre, THY yolları çağrı merkezi ile iletişime geçebilir ya da satış ofislerinden iade talebinizi iletebilirsiniz.

1.Bilet iadesi durumunda, biletleme servis ücreti de iade edilir mi?

  • Bilet iadesi, müşteriden kaynaklıysa rezervasyon ve bilet düzenleme hizmetinin karşılığı olarak alınan biletleme servis ücreti, iade edilmez. Ancak Türk Hava Yolları’ndan kaynaklanan; sefer iptallerinde, onaylanmış rezervasyonun olmaması durumlarda; satış ofislerinden, çağrı merkezlerinden, internet sitesinden ya da mobil uygulamasından, satın aldığınız bilete ait biletleme servis ücretinin iadesini talep edebilirsiniz.

2. İade işlemi sonrası, seyahat sigortası için yapılan ödemeyi geri alınır mı?

  • Seyahat sigortanızı biletinizi kullanmadığınız, koşullar uygun olduğu takdirde iptal edebilirsiniz. Fakat, Schengen vizesi için yapılan, seyahat sigortası iptal edilemez. Prim iadesi talebiniz ise, poliçe özel şartlarında belirtilen iptal koşullarına göre değerlendirilir. Sigorta THY bilet iadesi talebinizi Gulf Sigorta’ya iletebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar