Tüketici Hattı

Trendyol Hesap Silme

04.06.2020
4.000
Trendyol Hesap Silme

Türkiye’de e-ticaret sektöründe hizmet veren birçok firma bulunmaktadır. Farklı hizmet politikalarıyla hizmet veren firmalar, daha çok kullanıcı sayısına ulaşmak için özel hizmetler sunmaktadır. Son yıllarda Türkiye pazarında aktif olan ve sık olarak tercih edilen e-ticaret sitelerinden biri de Trendyol isimli web sitesidir. Farklı ürünlerden satın almak isteyen kişiler, firmanın sitesinde hesap açarak giriş yapmak zorundadır. Hesap açan kişiler, zaman geçtikten sonra farklı nedenlerden dolayı hesaplarını kapatmak istemektedir. Bu nedenle Trendyol hesap silme yöntemleri araştırılmaktadır.

Hem web sitelerinden hem de mobil uygulamalardan giriş yapılan platformda birçok ürünün satışı yapılmaktadır. Üyelik ile giriş yapılabilen alışveriş sitesine üye olmak oldukça basittir. Üye olmak isteyen kullanıcılar, e-posta ve telefon gibi bilgiler ile kısa sürelerde üyelik sahibi olmaktadır. Üyelik açmak kolay olsa da üyeliğini kapatmak isteyen kullanıcıların işi biraz daha zordur. Web sitesinde hesap silme işlemleri için geliştirilmiş olan bir bağlantı bulunmamaktadır. Trendyol üyelik iptali işlemleri için doldurulması gereken formlar bulunmaktadır.

Trendyol hesap silme

Trendyol Hesap Kapatma

Online alışveriş sitesi Trendyol, insanların istedikleri ürünü internet üzerinden satın almasını sağlayan e-ticaret sitelerinden biridir. Siteye üye olan kişiler, bazı sebeplerden dolayı hesabını silmek istemektedir. Türkiye genelinde binlerce kişi tarafından hesap açılan sitede üyelik iptal işlemleri kolay yapılmamaktadır. Hesap silmek isteyen kişilerin, başvuru formunu doldurarak iletişim adreslerine göndermesi gerekmektedir. Form doldurmak istemeyen kişiler için herhangi bir alternatif hesap silme yöntemi bulunmamaktadır. Bu nedenle hesap kapatmanın tek yöntemi, kişisel verileri koruma bağlantısında bulunan üyelik iptali formudur.

Hesap silme forumda doldurulması gereken çeşitli bilgiler bulunmaktadır. Trendyol hesap silme için bu bilgiler dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Hesabını iptal etmek isteyen kullanıcılar; isim, soy isim, telefon numarası, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, adres bilgileri ve e-posta adresini forma yazmalıdır. Aynı zamanda hesabın iptali talebi de yazıldıktan sonra ilgili iletişim adreslerine gönderilmelidir. Trendyol yetkilileri, belli bir süre içinde formları inceleyerek hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Hesapları kapanmayan kişiler, e-posta veya telefon numaraları ile bilgi alma seçeneğine sahiptir.

İLGİLİ İÇERİK:   Papara Hesap Kapatma

Trendyol Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin en sık alışveriş yapılan e-ticaret firmalarından biri olan Trendyol, farklı markaların ve ürünlerin satıldığı platformlardan biridir. 2010 yılından hizmet veren firmanın bünyesinde binlerce üye bulunmaktadır. Farklı tarihlerde firmaya üye olan kişiler, zaman içinde farklı sebeplerden dolayı üyeliklerini iptal etmek istemektedir. Üyelik iptali için tercih edilebilecek farklı yöntemler bulunsa da en sık tercih edilen yöntem üyelik iptal formudur.

Trendyol tarafından hazırlanan üyelik iptal foruma ile hesap silinme başvurusu yapılabilmektedir. Trendyol üyelik iptali için, internet sitesinde bulunan kişisel verilerin korunması kanunu başlıklı sözleşme bağlantısında yer alan formun doldurulması gerekmektedir. Kişisel bilgileri ve hesap kapatma talebi ile formu dolduran kişiler, firmanın e-posta adresine göndererek üyelik iptali başvurusunu yapabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar