Tüketici Hattı

Türk Telekom Tarife İptal Etme

03.02.2020
4.796
Türk Telekom Tarife İptal Etme

Türk Telekom müşteri hizmetleri, tarifeler hakkında bilgi vermek ve güncel avantajlarını duyurmak için müşterileriyle iletişime geçmektedir. Bunun yanı sıra müşterilerin talepleri doğrultusunda yapılacak olan tarife güncellemeleri, aktif tarifelerin kullanım dışı bırakılmasını da kapsamaktadır. Yedi gün yirmi dört saat boyunca, telefon numaranız aracılığıyla tarife verilerini inceleyebilirsiniz. Net bir şekilde bilgi alınması ve her bir işlemin internet üzerinden gerçekleştirilmesi için online işlemler sayfasında da hizmet veriliyor. Müşterilerin yapacakları ödemelerde gelecek döneme dair bir sorun ortaya çıkmasını engellemek amacıyla, SMS yoluyla da tarifelerin değiştirilmesine izin verilmektedir.

Aktif olan kayıtların, bir sonraki ödeme dönemi gelmeden sona erecek olmasından ötürü özel bir girişimde bulunuluyor. Tüm müşterilerin istekleri doğrultusunda tamamen güvenli, herkesin anında ulaşabileceği şekilde Türk Telekom panelinden bilgi alınabilmektedir. Mobil cihazlardan veya bilgisayardan online işlemler sayfasına telefon numaranızla giriş yaparak bilgi alabilmektesiniz. Ödeme yapılmasını gerektiren durumlar doğrudan faturasız hat sahipleri için geçerli olması nedeniyle, faturalı hat sahiplerinin hesaplarındaki tarife verilerinde değişikliğe neden olan bir durumla karşılaşılmıyor.

Türk Telekom Bütün Paketleri İptal Etme

Türk Telekom 5555 Tarife İptali

5555 olarak tanımlanan güncel Türk Telekom numarasına kısa mesaj göndermek için IPTAL 1GB, IPTAL KAMPANYA3G vb. doğrudan paketin adını yazmanız gerekmektedir. IPTAL şeklinde yazılacak olan mesajın sonuna, tarifenin adı ne ise doğrudan bu kodun yazılması şarttır. Bunun yanı sıra eğer tarifeniz 20 gün sonra sona erecekse, ödemesi yapılmış veya alınmış olarak tanımlanan bir tarifenin iade edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Direkt olarak Türk Telekom ile iletişime geçmek yerine, SMS üzerinden tüm işlemlerin gerçekleştirilmesi sağlanıyor. Telefondan, tabletten, bilgisayardan internet sitesinden sisteme giriş yapabilir ve anlık tarife değişikliklerinin yapılma olanağı bulunmaktadır.

İLGİLİ İÇERİK:   Samsung Müşteri Hizmetleri

Türk Telekom sadece yeni dönemde başlayacak olan paketleriniz için iptali kabul etmekte, aktif olan tarifelerde kalan gün sayısına veya hizmete bağlı bir geri ödeme yapmamaktadır. Böyle bir beklenti içerisine girilmesi doğru olmadığı gibi, başarılı bir sonucun elde edilmesi mümkün değildir. Türkiye’de her kullanıcı için onlarca farklı paketle her yıl yenilenen tarife yapıları aracılığıyla hizmet veriliyor. Bundan ötürü hangi tarifeyi istediğinize bağlı olarak, taleplerinizin karşılanması amacıyla, Türk Telekom 5555 numaralı hattını kullanmanız yeterli olacaktır.

İnternet Tarifesi İptali

Aynı gün içerisinde yeni bir tarife için de başvuruda bulunabilirsiniz. Yeni tarife talep ettiğinizde ise aktif tarifenizin ne olduğu fark etmeksizin, yenisi ek paket olarak anında eklenmektedir. Bu nedenle ödeyeceğiniz tutar da bir sonraki aydan itibaren, güncel paketlerinizin durumuna bağlı olarak değişiyor. Her bir kullanıcının 5555 numaralı hatta IPTAL (tarife adı) olarak göndereceği mesajla birlikte, paketi için kendisine bir sonraki aydan itibaren hiçbir ödeme yansıtılmıyor. İnternet paketi kullanıcılarının özellikle de belirli bir paket tutarının yeterli olacağını düşünmesi halinde, daha yüksek tutarlarda ödeme yapılmasını gerektiren bir duruma gerek kalmamaktadır. Son dönemde Türkçe olarak her bir işlemi mobil cihazlardan da giriş yapabileceğiniz için, mobil erişime uygun durumda olan sistem sayesinde özel olarak kullanabiliyorsunuz.

Müşterilerin şubeye gitmesini gerektiren bir madde veya yaptırım olmadığı sürece, tüm paketler için iptal işlemlerinin yapılabilir olması sağlanıyor. Üyelerin kısa süre içerisinde sisteme giriş yapabilecekleri, güncel paketlerin ödemelerine bağlı olarak Türkçe dil seçeneğiyle her bir paket ek olarak elde edilebilmektedir. Paket değişiklikleri için de birinin iptal edilmesi veya kullanım süresinin dolması gibi bir şart bulunmamaktadır. Aynı paket olmamak kaydıyla, pek çok ek tarife kullanılması mümkündür. Bu sayede istediğiniz zaman yeni internet paketleri, SMS paketleri veya direkt olarak online işlemler sayfası bünyesinde konuşma paketleri alınabilmektedir.

İLGİLİ İÇERİK:   Philips Müşteri Hizmetleri

Türk Telekom Ek Tarife İptali

Online işlemler sayfasının tarifeler sayfasında faturalı veya faturasız hatta bağlı olarak internet sitesinden bilgi alınması mümkün oluyor. Gün içerisinde herkesin ulaşabileceği online işlemler sayfasında Türk Lirası para birimiyle, kredi kartı veya online işlemler sayfası aracılığıyla ödeme yapılabiliyor. Müşterilerin istekleri doğrultusunda mobil erişime açık olan sitedeki tüm tarifeleri de ek paket olarak temin edebilirsiniz. Devam eden tarifeleriniz için ise müşteri hizmetlerini aramanız yeterli olacaktır.

Türk Telekom Tarife İptal Etme

Türk Telekom tarafından gerçekleştirilecek olan işlemler için internet sitesi üzerinden tüm içeriklerin özel olarak mobil cihazlardan veya bilgisayardan girişlere uygun olduğu hizmet veriliyor. Telefondan veya tabletten, mobil uygulama indirilmesi durumunda tüm müşterilerin kısa süre içerisinde giriş yapabileceği, menüden de tarife hakkında bilgi alabileceği panel oluşturulmuştur. Böylelikle internet üzerinden, şubeye gitme gereksinimi olmadan tüm verilerin incelenmesi, her bir tarife için ödediğiniz ücretin güncel tutarını öğrenebilirsiniz.

Türkiye’de en çok ilgi gören operatörlerden bir tanesi olmasının yanı sıra, müşteri hizmetleriyle iletişime geçilmesi gerekmeksizin tarife iptali yapılmasını sağlıyor olması da dikkat çekmektedir. Sadece SMS yoluyla değil, doğrudan mobil sayfda aracılığıyla gerçekleştirilecek olan işlemler için de tüm kullanıcıların ulaşabileceği bir panel belirlenmiştir. İstediğiniz her zaman için sisteme giriş yapabilir, kimlik numaranız veya telefon numaranız yardımıyla hesabınızı yönetebilirsiniz. Resmi bir süreç belirleniyor olmasından ötürü, anlık bilgilerin doğrudan 5555 numaralı hat aracılığıyla internetten bulunması mümkün oluyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar