Tüketici Hattı

Twitch Hesap Silme Kapatma Mümkün mü?

01.06.2020
1.193
Twitch Hesap Silme Kapatma Mümkün mü?

Twitch olarak bilinen platform ilk olarak Twitch. tv adıyla açılmıştır. Platform üye olan kişilerin canlı yayında izleyici kitlesine performans sergileme şansı vermektedir. Canlı yayın üzerinden üyenin profesyonel veya amatör olmasına bakılmaksızın marifetlerini sergileme imkanıTwitch özellikleriyle sağlanır. Eğlenceli bir platformdur. Eğlenceli platformda hesap açanlardan bazıları zamanla çeşitli nedenlerle Twitch hesap silme işlemi gerçekleştirir. Başta eğlenceli olmasına rağmen sıkılanlar hesaplarını kapatmak veya silmek için en güvenilir yolu bulmalıdır.

Güvenilir ve sorunsuz adımlar sayesinde hesap kapatma ve silme işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Fenomenlere ve oyunculara canlı yayın yapma imkanı veren platform aynı zamanda nakit para kazanma şansı da vermektedir. Platform üzerinden IRL ve oyun konseptli programlar yapılmaktadır. Çeşitli yayın imkanı olan Twitch platformundaki hesabı kapatmak oldukça kolay ve pratiktir.  Dünyanın en popüler canlı yayın platformlarından olan Twitch sayesinde herkes hünerlerini gösterebilir. Hünerleri gösterebilmek için üye olmak gerekir. Üyelik sistemiyle çalışan platform üzerinden kullanıcılar bağış, abonelik ve sponsorlardan para kazanabilirler.

Twitch hesap silme

Twitch Hesap Silme Nasıl Yapılır?

İLGİLİ İÇERİK:   Hepsiburada Hesap Silme

Platform üyelerine Twitch hesap silme veya geçici olarak hesap dondurma hizmetleri sunmaktadır. Hesap silme, kalıcı olarak hesabı ortadan kaldırmadır. Kapatma ise geçici olarak dondurmadır. Hesap silme işlemi yapıldığından bütün mesajlar, videolar, favoriler, abonelikler tamamen silinir. Hesabınızı sildiniz fakat sonrasında pişman oldunuz. Twitch hesap kapatma yapıldıktan kısa bir süre içinde pişman olunması durumundaTwitch desteğe yazılarak hesabın açılması geri talep edilebilir. Kısa süre içinde desteğe yazılmaz ve hesap geri alınmak istenmezse artık verilere ve hesaba ulaşmak mümkün olmaz. Artık yayın yapmayacak ve hesabını silecek olanların aşağıdaki adımları takip etmesi gerekir;

  • Mobil tarayıcıdan veya masaüstünden silinmesi istenen hesaba giriş yapılır. https://www.twitch.tv/user/delete-account linkine tıklanarak silme işlemine başlanır.
  • Silme nedeni birkaç kelime ile ifade edilir. Silme nedeni belirtildikten sonra Hesap Sil butonuna basılır.
  • En son adımda açılan pencerece hesap şifresi istenecektir. Hesap şifresi girildikten sonra doğrulama yapılarak işlem tamamlanır. Şifresini hatırlamayanlar https://passport.twitch.tv/password_resets/new sayfasından sıfırlama yaparak yeniden şifre oluşturur.

Twictch Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Geçici olarak hesap dondurma yapabilmek için twitch hesap kapatma adımları uygulanmalıdır. Canlı yayın yapmak öğrencilerin derslerine, yetişkinlerin işlerinin aksamasına neden olabilir. Videoları izlemek, talip etmek zaman alabilir. Bundan dolayı bazı kullanıcılar bir müddet ara vermek isteyebilir. Hesap dondurma yapılarak ara verilir ve sonrası hesap tekrardan aktif hale getirilip kullanılabilir. Takip edilmesi gereken adımlar;

  • https://www.twitch.tv/user/disable-account linkine tıklanarak hesap dondurma veya kapatma işlemine başlanır.
  • Ekranda bir sayfa açılacak. Bu sayfada uygun yere hesabı neden kapatmak istendiği belirtilir. Sonrasında Hesabı Devre Dışı Bırak butonuna basılır.
  • En son adımda kullanıcının hesap şifresini girmesi istenir. Şifre girildikten sonra Doğru denilerek kapatma işlemi tamamlanır.
İLGİLİ İÇERİK:   Pubg Mobile Hesap Silme

Adımların ardından artık hesap kullanılmaz. Fakat tekrar açılmak istendiğinde hemen https://help.twitch.tv/s/contactsupport?language=tr linkinden destekle iletişime geçilmelidir. Ad, Twitch adresi ve mail adresi doğru şekilde yazılarak gönderilir. Birkaç gün sonra hesap kullanıma açılır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar