Tüketici Hattı

Twitch Prime İptal Etme

29.01.2020
1.544
Twitch Prime İptal Etme

İninal kart, ön ödemeli kart veya kredi kartıyla satın alınan Twitch Prime hesaplarının alınması için özel olarak güncel ücretlerle ödeme yapılması gerekmektedir. Telefondan, tabletten veya bilgisayardan internet sitesine giriş yapabileceğiniz, tüm hizmetlerden güvenli ve ulaşıma uygun durumda olan Amazon resmi sitesindeki gibi, Twitch sitesinden de ödemeleri durdurabilir ve üyeliği dondurabilirsiniz.

Üyeliğin dondurulması ve yeni dönemde ödeme yapılmaksızın tüm işlemlerin gerçekleştirilmesi amacıyla yedi gün yirmi dört saat aktif internet sayfasında hizmet verilmektedir. Amazon hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sistemde direkt olarak üyeliğinizi iptal etmenizi sağlayacak olan Prime Membership bölümünden hesap detaylarını incelemeniz gerekmektedir.

Twitch Prime Üyelik İptali

Kişisel verileriniz yerine, hesap verilerinizi girerek üyeliğinizi sonlandırma olanağına sahip olduğunuz için, an itibariyle herhangi bir ödeme yapmadan hesabınızı kapatabiliyorsunuz. Fakat doğrudan hesabı o an kapatma olanağınız bulunduğu gibi, yapmış olduğunuz son ödemenin ardından elde ettiğiniz Twitch Prime üyelik kullanım hakkı için güncel tarihe göre hareket edebilirsiniz. Bu durum sonucunda da anlık kapatma yöntemi yerine, ödediğiniz gün kadar kullanmanızın çok daha avantajlı bir yapısı olacağını bilmeniz gerekmektedir. Tüm müşterilerin taleplerinin karşılanabileceği şekilde internet üzerinden Prime iptal etme işlemlerini sadece Amazon sitesi üzerinden yapabilecekleri belirtilmektedir. Twitch de aynı sistemi Amazon hesabının iptaline uygun şekilde yönetmekte ve girişe imkan tanımaktadır.

Twitch Prime İptali

Twitch Prime iptalinin yapılması için Amazon hesabınıza girmelisiniz. Sağ üstte yer verilen ve İngilizce şekilde yazılmış olan Your Account butonuna tıklamanız gerekiyor. Ardından yönlendirileceğiniz sayfa bünyesinde sol tarafta bulundurulan Your Prime Membership butonun tıklamalı ve End Membership seçeneğini işaretlemelisiniz. Direkt olarak hesabınızı kapatmak istediğinizi bu şekilde belirtmeniz halinde karşınıza birkaç seçenek çıkacaktır.

İLGİLİ İÇERİK:   Netflix Müşteri Hizmetleri

Hesabınızı kapatmak için End Membership’e tekrar tıkladığınız taktirde doğrudan Amazon tarafından bu üyeliğin iptal edilebilmesi için şimdi veya sonra iptal yapılma fırsatı bulunuyor. Örneğin 5 Ocak tarihindeyseniz ve üyeliğinizin süresi 15’inde doluyorsa, 15’ini işaretleyebilir ve 10 gün daha, ödemiş olduğunuz tutarı haklı olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Bunun yanı sıra anında hesabı kapatmak istemeniz halinde ise ödemiş olduğunuz ücreti geri almanız gibi bir durum söz konusu olmaksızın tüm işlemleri Twitch Prime üzerinden sonlandırmış olacaksınız.

Güvenli ve her zaman için ulaşıma uygun olan resmi internet sayfasından süreci yönetebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. End Membership aracılığıyla Amazon Prime ve Twitch Prime üyeliğinizi siz bir daha açmak istediğiniz zamana kadar kapatmış olacaksınız. Bu tarz bir durumda sizden habersiz şekilde hesabınızın açılması ve sisteme giriş yapılması gibi bir durum nedeniyle mağdur olmazsınız.

Twitch Prime Nasıl İptal Edilir?

Twitch Prime üyeliğiyle ilgili işlemlerin iptal edilmesi için direkt olarak Türkiye’de de yayınlarını sürdüren kurumun şartlarına uyulması, Twitch hesabına giriş yapılması gerekir. Hesabınıza girdiğinizde, hesabım bölümünde üyeliğinizin ödemelerine dair durumu inceleyebilir ve bu sayfada hesabınızı kapatabilirsiniz. Kapatma için iki farklı yöntem bulunuyor olması nedeniyle, birkaç gün sonra otomatik olarak kapatılması için onay verebilir veya işlem sizin tarafınızdan o an doğrudan sonuçlandırılabilir.

Üyelik iptaline dair en net bilgilerin yardım için açılmış olan canlı destek hattından alınabileceği gibi, özellikle Twitch Prime hesabınız aktifken kullanım dışı bırakıyor olmak, ödediğiniz ücretin de geri alınamamasına yol açabilmektedir. Ödemelerinize dair sorun yaşamamak ve süreci hızlıca sonlandırabilmek için kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapmanız yeterli olacaktır. Bugüne kadar hiçbir müşterinin ilerleyen aylarda kendisinden izinsiz bir şekilde otomatik olarak hesabının açılması gibi bir durumla karşılaşılmamıştır. Buna bağlı olarak üyeliğin sonucunda da her bir kullanıcının yararlanabileceği dönemdeki ödeme birbirinden farklı olabilmektedir. Üyelik iptalinde ödeme yapılması gerekmeyeceği gibi, iptal işlemlerinin mobil cihazlardan da çok kolay bir şekilde yapılabilir olması sağlanmaktadır. End Membership, Now dediğiniz taktirde anında üyeliği sonlandırmış oluyorsunuz.

İLGİLİ İÇERİK:   Netflix İptal Etme

Amazon Prime İptal Etme

Twitch Prime iptal işlemleri için Amazon Prime iptalinin yapılması gerekmektedir. An itibariyle güncel verilerin değerlendirilmesi, hesap bilgilerinin değiştirilmesi veya hesabın kapatılması için özel olarak Amazon üzerinden işlemlerin sorgulanabilir bir yapıya sahip olması sağlanıyor. Türkiye’nin her zaman için en çok ilgi gören canlı yayın platformlarından bir tanesi olan Twitch ile olduğu gibi, Amazon ile de belli başlı kurallara göre anlaşılıyor.
Hesap oluşturan ve ödeme yapılan hesaplar üzerinden üyeliklerin iptal edilmesi ve gelecek dönemlerde ödeme yapılmasını gerektiren herhangi bir durumun oluşmaması sağlanır. Her yaş grubundan insanın özellikle de son yıllarda çok fazla kişinin dikkatini çekmeyi başaran siteyi güvenli ve gizliliğe göre iptal etme hakkı oluşturuldu.

Üyeliğinizi kapatmak ve hiçbir ödeme yapmadan sistemde ücretsiz şekilde kullanım sağlamak mümkündür.
Türkiye’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda ülke bünyesinde binlerce kullanıcısı bulunan sistemde ödeme yapılmaması ve verilerin sistemde tutulmaması için üyelik iptal edilebilir. Yukarıda anlatılan iptal işlemlerinin her biri de aslında Twitch hesabının iptal edilmesi için gerekli olan işlemlerin her birinin sistemde detaylı bir şekilde değerlendirilmesine dayanmaktadır. Güvenli, kullanım kalitesiyle dikkat çeken sistemler arasında yer alıyor olması nedeniyle, doğrudan Amazon Prime bünyesinde yer verilen account verileriyle iptal edilebilir olması sağlanıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar