Tüketici Hattı

Uşak Devlet Hastanesi Randevu Alma

20.02.2020
1.501
Uşak Devlet Hastanesi Randevu Alma

Türkiye’nin neresinde yaşıyor olursanız olun, gelişen teknoloji sayesinde artık dilediğiniz hastaneden randevu almanız oldukça kolaydır. Sadece dakikalar içinde, MHRS web sitesinden, mobil uygulamadan ya da Sağlık Bakanlığı hastane randevu alma hattını arayarak, dilediğiniz hastane, klinik ve doktora randevu alabilirsiniz. Uşak’ta yaşıyorsanız ve doktor muayenesi randevusu almak için hastaneye kadar gitmek istemiyorsanız, Uşak Devlet Hastanesi randevu alma işlemi için MHRS sistemini kullanabilirsiniz. Peki, MHRS randevu sistemini kullanarak online hastane randevusu nasıl alınır? Bu yazıda, Uşak Devlet Hastanesi randevu alma işlemi için hangi adımları takip etmeniz gerektiğini sizlerle paylaştık. Hadi başlayalım!

Hastane Randevu Online

MHRS hastane randevu online sistemi ile, Uşak Devlet Hastanesi’nden kolayca randevu alabilirsiniz. Peki, bunu nasıl mı yapacaksınız?

İlk adım olarak; web tarayıcınızın arama bölümüne MHRS portal yazarak sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

MHRS randevu alma online

Karşınıza çıkacak bu ekranda, sağ menüdeki “Randevu Al” bağlantısına tıklayarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

MHRS randevu alma

Bu sayfada, T.C kimlik numaranız ve MHRS şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Şifreniz yoksa, E-devlet ile giriş yapabilir ya da üye olabilirsiniz.

Uşak Devlet Hastanesi randevu alma

Açılan sayfada, randevu almak istediğiniz tarihi, ili, ilçeyi, kliniği ve hastaneyi seçtikten sonra; muayene yeri ve hekimi seçerek “Randevu Ara” bağlantısını tıklayabilirsiniz. Uşak Devlet Hastanesi’nden randevu alabileceğiniz klinikler ise şöyledir;

  • Aile Hekimliği
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Diş Hekimliği
  • İç Hastalıkları ve
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümleridir.
İLGİLİ İÇERİK:   TEB Müşteri Hizmetleri

Hangi klinikten randevu almak istediğinizi belirttikten ve randevu ara bağlantısına tıkladıktan sonra, karşınıza çıkacak bu ekranda, listelenen doktorlardan size uygun olan hekimi tercih etmeniz gerekmektedir.

Uşak Devlet Hastanesi randevu

Buradan, 3 adımda randevu alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu ekranda, seçtiğiniz hekime uygun randevu gün ve saatleri müsaitlik durumuna göre belirtilmektedir. Doktorun müsait olduğu randevu saatlerinden size uygun olanı seçtikten sonra, karşınıza Randevu Onay sayfası açılacaktır. Buradan, listelenen randevu bilgilerini kontrol etmeniz ve “Randevuyu Kaydet” bağlantısına tıklamanız gerekmektedir.

Uşak Devlet Hastanesi Tahlil Sonuç Sorgulama

Uşak Devlet Hastanesi’nden randevu aldıktan ve muayene olduktan sonra, doktorunuzun önerdiği tahliller varsa ve tahlil sonuçlarını almanız gerekiyorsa, bunun için de hastaneye kadar gitmeniz gerekmiyor. Dilerseniz, T.C Sağlık Bakanlığı Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi online adresine giriş yaptıktan sonra online işlemler menüsünden, “laboratuvar sonuçları” bağlantısına tıklayabilirsiniz. Buradan, T.C kimlik numaranız ile sisteme giriş yaptıktan sonra;

  • Laboratuvar sonuçları
  • radyoloji sonuçları
  • patoloji sonuçları gibi tahlil sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, T.C Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak Uşak Devlet Hastanesi randevu alma işlemi ve muayene sırasında doktorunuzun önerdiği tahllileri yaptırdıktan sonra tahlil sonuçlarını alma işlemleri oldukça kısa sürmektedir. Aynı işlemleri, MHRS mobil uygulamasından da gerçekleştirebilir ya da dilerseniz ALO 182 Sağlık Bakanlığı randevu alma hattını arayarak da canlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Buradan, hasta bilgileri ve randevu almak istediğiniz hastane ve doktoru belirterek, randevu alma işleminizi yine birkaç dakika içinde gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:   Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar