Tüketici Hattı

Watsons Franchising

26.02.2020
947
Watsons Franchising

Kozmetik sektörüne ilgi duyuyor ve iş kurarak sektörde farklı bir yere gelmeyi mi hedefliyorsunuz? Eğer, Watsons bayisi açmak gibi bir fikriniz varsa, Watsons franchise koşulları ve franchise bedeli hakkında merak ettiğiniz soruların cevabı bu yazımızda. Hadi başlayalım!

Watsons Franchise Koşulları

Kozmetik pazarında uzun bir süredir yer alan ve Türkiye genelinde yüzlerce farklı şubesi ile hizmet veren Watsons, girişimciler tarafından tercih edilen firmalardan biri haline gelmiştir. Etkili bir bayilik modeline sahip olan Watsons’ın bayilik verip vermediği ise merak konusu.

Hem küçük hem de büyük girişimciler tarafından takip edilen Watsons bayiliği için belirli önemli kriterleri sağlamanız oldukça önemlidir. Binlerce farklı ürün seçeneği ile geniş bir ürün yelpazesi sunan Watsons’ın şubelerinden biri olmayı hedefliyorsanız, öncelikle ilk dikkat etmeniz gereken noktalardan biri, bayilik alacağınız dükkanın şehrin işlek noktalarından birinde olması gerektiğidir. İşlek noktalardan birinde olmayan mağazaların ise alışveriş merkezlerinin içinde yer alması kriteri vardır. Bununla birlikte, Watsons franchise koşulları arasında:

 • Mağazanın 300 m2’lik bir alanda yer alması gerekmektedir,
 • Ön cehpesi minimum 8 metre büyüklüğünde olmalıdır,
 • Kozmetik sektöründe minimum 2 yıllık iş tecrübesi aranmaktadır,
 • Sektörde ayakta kalabileceğinizi garantilemek için, banka hesaplarınız aracılığıyla sermaye gücünüzü belgelemeniz gerekmektedir. Banka hesabınızda, en az 400.000 TL olması yararlı olacaktır.
İLGİLİ İÇERİK:   Kahve Dünyası Franchising

Watsons bayilik için yukarıda belirtilen kriterleri sağlamanız önemlidir. Tabi, bunlara ek olarak isim hakkı ücreti ve talep edilebilecek diğer ücretleri de göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Watsons Franchising Fiyatları

Watsons franchising almayı hedefliyorsanız, öncesinde bütçe planlaması yapmanız yararınıza olacaktır. Banka hesabınızda yer alması gereken ortalama 400 bin TL’lik bir birikimin dışında, firma isim hakkı, franchise bedeli gibi masraflarınız da olacaktır. Watsons franchise bedeli net olarak bilinmemekle birlikte, firma yetkilileri ile görüşerek bayilik talep ettiğinizi belirtebilir ve Watsons bayilik fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Watsons Franchise Başvurusu

Yukarıda belirtilen kriterleri yerine getirdiğinizi düşünüyorsanız, artık Watsons franchise başvurusu yapabilirsiniz. Firma yetkilileri aracılığıyla yapacağınız bayilik başvurusundan sonra, yüz yüze olarak görüşmelerinizi sürdürebilirsiniz. Bu noktada, müracaatların şahsi olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Müracaatınız sırasında ilgili belgeleri Watsons genel merkezine iletebilirsiniz. Bayilik başvurusu sırasında;

 • Watsons şubesi açacağınız mağazanın yer aldığı lokasyonun bilgileri belirtilmelidir,
 • Watsons şubesi olmasını planladığınız mağazanın iç ve dış mekan fotoğraflarını iletmeniz gerekmektedir,
 • Mağazanın fiziksel ölçüm bilgileri ve gerekli belgelerin teslim edilmesi gerekmektedir,
 • İmza sirküsü ve oda kayıt belgeleri gereklidir,
 • Bayi sahibinin nüfus kayıt örneği, ikametgah belgesi ve sicil kaydı verilmelidir,
İLGİLİ İÇERİK:   Sigorta Acentası Açmak Karlı Mıdır?

Yukarıda belirtilen belgelerin, Watsons franchise başvurusu sırasında eksiksiz bir biçimde teslim edilmesi gerekmektedir.

Watsons Franchising Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Watsons mağazalarında, belirtilen ürün ve markaların dışında farklı ürün ve markaların satışı yapılamamaktadır.
 • Çalışan personeller Watsons tarafından seçilmektedir. Verilen eğitimler neticesinde, çalışanlar iş başı yapabilir. Bunun dışında, bayilik talep etse bile farklı bir şekilde işe alım gerçekleştirilememektedir.
 • Sektörde ayakta kalabilmek için mevcut sermaye gücünüz, franchise başvurusu sırasında belgelendirilmelidir.
 • Açacağınız Watsons şubesi, mutlaka en az 300 m2’lik bir kullanım alanına sahip olmalıdır.
 • Mağazanın ayrıca bir depo alanı da bulunmalıdır.
 • Ürün satışı gerçekleştirilen markalara seçkinlik katılması önemlidir.
 • Teknik destek ve pazarlama desteği, Watsons firmasının kendisi tarafından sağlanmaktadır.

Tüm bu bilgiler ışığında, Watsons franchise başvurusu yapmak için Watsons online internet adresine girerek, yetkililer ile doğrudan iletişim kurabilir, telefon görüşmesi ya da e-mail ile yapılan görüşmelerin ardından görüşmelerinizi yüz yüze sürdürebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar