Tüketici Hattı

Yahoo Hesap Silme

13.06.2020
1.647
Yahoo Hesap Silme

Yahoo’ da hesap açmak kadar silmek de kolaydır. Hesabı silebilmek için temel olarak 4 adım vardır. Yahoo hesap silme işlemi için ilk olarak Yahoo mail sayfasına mail adresiniz ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekir. Bu işlemden sonra mail adresi onaylanır. Daha sonrasında ise hesabınız silinme sürecine girecektir.

Yahoo hesabının silinmesi için ilk olarak sayfaya mail adresi ve şifre ile giriş yapılır. Buradan hesap silme kısmına gelinir. Ya da siteden direk hesap ayarları kısmından hesap silmeye giriş yapılabilir. Hesap silme kısmına gelindikten sonra Yahoo mail adresi yazılır ve ileri seçeneği seçilir. Mail adresinizi hatırlamıyorsanız alt kısımda bulunan kullanıcı adımı unuttum seçeneği işaretlenir. Kullanıcı adı girildikten sonra şifre girilir. Eğer şifrede hatırlanmıyor ise aynı şekilde şifremi unuttum kısmından şifre bulunur ve giriş sağlanır.

Yahoo hesap silme işlemi

Yahoo Hesap Silme İçin Mail Adresi Doğrulama

Yahoo sayfasına mail adresi ve şifre ile girildikten sonra hesap silme işlemlerine devam et kısmı seçilerek devam edilir. Bu kısım seçildikten sonra sizden mail adresinizi doğrulamanız istenir. Dolayısı ile bu sayfadan onay vermeniz gerekir. Mail adresi girildikten sonra Evet bu hesabı sonlandır seçeneği seçilerek devam edilir. Bu işlemler gerçekleştirildikten sonra Yahoo hesap silme işleminiz 30 gün sonra gerçekleştirilir.

Yahoo hesabının silinmesi için gerekli işlemler yapıldıktan sonra 30 gün beklenilir. Bu sürenin sonunda ise Yahoo hesabınızın içinde bulunan tüm bilgiler silinir. Bu sebeple iyi düşünülmelidir. Önemli bilgiler var ise yedekleme yapılmalıdır muhakkak. Ayrıca bilgi içeren bazı hesaplarınıza da giriş yapamazsınız.

İLGİLİ İÇERİK:   Kariyer Net Hesap Silme

Yahoo Hesap Silme İşlemi Sonrası

Yahoo’ da bulunan hesabını silme işlemine başvurup 30 gün bekledikten sonra tüm bilgileriniz silinecektir. İlk olarak Yahoo uzantılı mail adresiniz iptal olup silinecektir. Bunun yanında size gelen, sizin gönderdiğiniz ve kayıt ettiğiniz tüm e-postalar silinir. Mail adresinize kayıtlı olan adres defterleri silinecektir. Eğer kullanıyor iseniz Flickr hesabınızda iptal olacaktır. Yahoo’ da kayıtlı olan işletme verileriniz silinecektir. HotJob bilgileriniz ve My Yahoo bilgileriniz aynı şekilde silinecektir.

Yahoo hesabı silindiği andan itibaren belli bir süre sonra başkası tarafından alınarak kullanılabilir. Bu nedenle silmek istenildiği zaman iyice düşünülmelidir. Sildikten sonra yeniden geri almak isterseniz ve eğer başkası bu sürede mail adresini aynı isimle almış olmazsa web sitesinden yeniden giriş yapıp istenilen bilgileri doldurarak alabilirsiniz. Ancak geri aldığınız hesap sıfırdan karşınıza çıkacak ve bilgileriniz ger gelmeyecektir. Bunun sadece tek bir istisnası bulunmaktadır. O da ücretli olarak Yahoo hizmeti alıyor olmaktır. Eğer ücretli bir hizmet alıyor iseniz hesaba ait bilgileriniz belirli şartlar dâhilinde bir süre daha saklanmaktadır. Yahoo hesabı silme işlemi basit ancak iyi düşünülmesi gereken bir durumdur. Çünkü ücretli ve ücretsiz kullanımlarda bilgilerin silinme durumları farklıdır.

İLGİLİ İÇERİK:   Sahibinden Hesap Silme
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar