Tüketici Hattı

Yandex Mail Silme

16.06.2020
1.417
Yandex Mail Silme

Yandex verdiği hizmetler ile ülkemizde pek çok kişinin severek kullandığı bir arama motoru olarak karşımıza çıkmaktadır. Yandex aynı zamanda yine çok sayıda bireysel ve kurumsal olarak kullanılan mail hesabı ile de hizmet vermektedir. Sorusuz e mail akışının sağlanması ve en kısa sürede iletilmesi işlemlerini en iyi sağlayan platformlardan biridir. Eğer e mail servisini yeterli bulmuyor iseniz sadece birkaç adımda Yandex mail silme işlemlerinizi tamamlayabilmektesiniz.

Elbette her çok tercih edilen uygulamadan herkes tam %100 memnun olacak diye bir şey asla söz konusu değildir. Bireysel değerlendirmeleriniz sonucunda Yandex mail hesabınız sizin çalışma şartlarınıza göre yetersiz veya eksik kalabilir. İşte bu durumda başka bir mail hesabını kullanmaya başlamak için Yandex mail hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz.

Yandex’te açmış olduğunuz mail hesabınızı sildikten sonra içerisinde var olan her şeyin geri dönüşümsüz olarak silindiğini unutmadan işlemlere başlamalısınız. Eğer önemli mailleriniz var ise lütfen hesap silme işleminden önce yedekleme yapınız.

Yandex mail silme

Yandex Mail Silme İşlemleri

Kullanıcı olarak birkaç basit adımda kolaylıkla Yandex mail silme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Sadece sırası ile işlemleri takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • İlk olarak Yandex üzerinden size ait olan hesaba kullanıcı adınız ve şifrenizi yazarak giriş yapınız.
 • Size ait olan mail hesabı ekranınızda açıldıktan sonra sağ üst köşede yer alan profil resminize tıklayınız.
 • Açılan pencereden hesap ayarlarını seçiniz.
 • Şimdi ekranınızda açılan yeni pencerenin alt kısmında diğer ayarlar yazdığını göreceksiniz. Burayı seçiniz.
 • Ekranınıza açılan pencerede ‘Hesabı sil’ bölümüne gelerek seçiniz.
 • Hesabı sil seçeneğini seçtikten sonra Yandex hesabınızı silerseniz neler olacak ile alakalı olarak bilgilendirmeleri yaptığı bir pencere açacaktır.
 • Açılan bu bilgilendirme kısmını detaylıca okumadan geçmeyiniz.
 • Yandex mail uygulamasının içinde kullanıcılara sunulan ek özellikler vs. olduğu için hesabı silerken bu servisleri de değerlendirmenizi istemektedir.
 • Eğer bu özel servislerin de yedeklemesini vs. yapmış iseniz hesabı silme işlemine devam etmek için açılan ekrana şifrenizi ve güvenlik kodunu girip alt kısımda yer alan ‘Hesabı Sil’ bölümünü tekrar seçmeniz gerekmektedir.
 • Şimdi ekranınızda kırmızı bir uyarı penceresi açılacaktır. Orada yazan bilgilendirmeyi okuyarak ‘Kur’ bölümünü tıklayınız.
 • Hesap silme işlemleri sona erdi artık otomatik olarak Yandex’e ait olan arama motoru sayfasına yönlendirilirsiniz.
İLGİLİ İÇERİK:   Pubg Mobile Hesap Silme

Hesabınızı Silerken Bilmeniz Gereken Noktalar

Size ait olan hesabı Yandex mail silme işlemlerini adım adım uygulayarak sildiniz. Evet, ama bilmeniz gereken bazı özel konular bulunmaktadır. Bunlardan ilki hesabı silme işleminizin ardından Yandex sizin için 30 gün hesabı dondurmaktadır. Eğer bu süre içinde giriş yaparsanız aynı isimde ama içi boş bir şekilde hesabınızı alabilirsiniz.

Eğer bu sürede giriş yapmamış iseniz tekrar aynı kullanıcı adı ile hesap açabilmeniz için 6 ay geçmesi gerekmektedir. Bu Yandex ’in uygulamış olduğu bir prosedür olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sayede kullanıcı adlarını isteyenler yeniden alabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019
Bayilik Veren Firmalar